30 kolo HNL-a / Gorica zaustavila Rijeku i nastavila pozitivan niz, Rijeka oštećena

Gorica uspjela obraniti minimalnu prednost i maknuti se s posljednjeg mjesta ljestvice

23.4.2023.
17:22
Marko Prpic/PIXSELL

Nogometaši Gorice nastavili su u nedjelju pozitivan niz rezultata u HNL-u i u 30. kolu u kojem su na svom terenu svladali Rijeku sa 1-0 (0-0) i s ta tri boda pobjegli s posljednjeg mjesta na ljestvici.

ISTRA - DINAMO 0:0 /

Prvi kiks Igora Bišćana na klupi Dinama: Raspoložena Istra zadržala 'nulu' u Puli

Fućak junak

Strijelac pogotka vrijednog treće uzastopne pobjede bio je Kristian Fućak (63).

Gorica je motiviranije krenula u utakmicu i već u 2. minuti se tresla mreža gostiju nakon lijepog udarca Fruka sa 20-ak metara, no pregledom snimke ustanovljeno je kako je ranije tijekom akcije Bralić bio u zaleđu.

Možda i ključni trenutak susreta dogodio se u 37. minuti kada je Krizmanić neopreznim startom u svom kaznenom prostoru udario po nogama najboljeg strijelca Rijeke Frigana koji je potom ostao i ležati na travnjaku. No, glavni sudac Čulina nije procijenio kako se radi o prekršaju za najstrožu kaznu, a skandalozno je kako mu VAR sudac Zebec nije ukazao na propust pa je Rijeka ostala uskraćena za očiti 11-erac.

Gorica aktivnija

I u drugom poluvremenu Gorica je bila aktivnija te je stigla do vrlo važnog pogotka u 63. minuti. Odlični stoper Bralić, koji se u posljednje vrijeme često uključuje u napadačke akcije, uspio je donijeti loptu u opasnu zonu, nju je prihvatio Fućak i potom sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio suprotni donji kut nemoćnog Labrovića.

Iako je Raspopović u 78. minuti dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton zbog simuliranja, Gorica je uspjela obraniti minimalnu prednost i maknuti se s posljednjeg mjesta ljestvice po prvi put nakon 11. kola.