PREOKRET / Novi kiks Hajduka za drugi poraz za redom: Gorica šokirala lidera ljestvice golom u sudačkoj nadoknadi

Tekstualni prijenos uživo mogli ste pratiti na portalu Net.hr

17.9.2023.
16:02
Matija Habljak/PIXSELL

U susretu 8. kola HNL-a Hajduk dolazi u goste kod Gorice. Domaćini žele nastaviti u dobrom tonu od prošlog kola kada su pobijedili Rudeš, a gosti iz Splita traže pobjedu nakon poraza protiv Istre.

DINAMO-SLAVEN BELUPO 3:0 /

Ovacije maksimirskih tribina za povratak Ademija, Petković si je poklonio pogodak za rođendan

TIJEK UTAKMICE

GORICA - HAJDUK

2:1

HAJDUK: Lučić, Melnjak, Uremović, Šarlija, Melnjak, Sigur, Krovinović, Odjidja, Brajković, Sahiti, Livaja

GORICA: Banić, Raspopović, Maloča, Krizmanić, Štiglec, Mrzljak, Soldo, Pršir, Majstorović, Vujinović, Mitrović

Utakmicu sudi osječki sudac Dario Bel koji je u Superkupu isključio Ivana Leku. Nakon toga trener Hajduka bio je suspendiran pet utakmica i protiv Gorice se vraća na klupu.

Prije utakmice Leko je odbio dati ruku Belu, što jasno govori što misli o današnjem djelitelju pravde.

TEKSTUALNI PRIJENOS

90'+5 - Kraj utakmice u Gorici! U utakmici s malo prilika na obje strane domaćini su imali veću koncentraciju pred kraj utakmice i preokrenuli rezultat nakon što su gosti poveli.

90'+2 - GOL! Kakva ludnica u Gorici! Domaćin okreće rezultat i vodi 2:1! Jurić pogađa za preokret.

90' - Promjena i u redovima Hajduka sada, izlazi Sigur ulazi Lauš.

87'- GOL! Gorica je izjednačila! Dino Štiglec sjajnim udarcem, nekakvim poluvolejom, s desetak metara pogađa malu mrežu za veliko slavlje domaće momčadi!

86' - Još jedna promjena u redovima domaćih, Vujnović seli na klupu, na terenu je Jurić.

80' - Nova dvostruka promjena kod Gorice. Igru su napustili Raspopović i Mitrović, a u igri su Munksgaard i Kapulica.

77' - Sahiti izlazi iz igre, na terenu je Dolček.

71' - Dvostruka promjena u Gorici. Iz igre izlaze Pršir i Majstorović, a na terenu su Matavž i Ilečić.

69' - Šarlija spašava Hajduk na drugoj strani. Nakon odbijanca snažno je pucao Pršir, a Šarlija blokirao udarac na samoj gol-liniji.

61' - GOL! Hajduk vodi 1:0! Šarlija zabija glavom za vodstvo Splićana. Bio je to ubačaj iz slobodnog udarca s 20-ak metara, lopta se u konačnici odbila od Maločinog ramena ravno na Šarlijinu glavu, a onda i u mrežu.

59' - Odjidja-Ofoe izlazi iz igre, na terenu je Benrahou.

51' - Početak drugog poluvremena je preslika cijelog prvog poluvremena, vrlo slaba igra obje ekipe. Ipak, Gorica je nešto pokušala, Pršir je ubacio iz kuta, a lopta stiže na Soldinu glavu, ali njegov pokušaj odlazi malo iznad vrata.

46' - Na početku drugog poluvremena Leko je povukao prvi potez. Iz igre izlazi Brajković, a na terenu je 20-godišnji Filip Čuić. Prvi mu je ovo nastup u HNL-u.

45'+2 - Kraj prvog poluvremena u kojem nismo vidjeli previše uzbuđenja osim promašenih prilika Sahitija i Livaje. Lider prvenstvene ljestvice morati će poboljšati igru u drugom poluvremenu žele li upisati željena tri boda.

37' - Hajdukova obrana bila je malo neoprezna, a nakon što je Gorica osvojila posjed pred gostujućim kaznenim prostorom, Vujnović je poslao loptu u prazno.

34' - Hajduk je nekoliko puta pokušao izgraditi napad, ali neuspješno.

22' - Nova prilika za Hajduk. Sahiti je poslao loptu prema Livaji, Krizmanić ju nije uspio uhvatiti, a napadač Hajduka s desetak metara puca visoko iznad vrata.

18' - Šarlija je dugom loptom pronašao Livaju u kaznenom prostoru, koji ju je primio na prsa i sjajno se oslobodio za udarac, ali kapetan Hajduka pritom je napravio prekršaj.

14' - Prvu veliku priliku na utakmici imao je Hajduk! Bio je to nesporazum u obrani domaćina, a "ničiju loptu" pokupio je Sahiti, prošao pored Banića, ali njegov udarac s gol-linije u padu čisti Krizmanić. Sjajna reakcija braniča Gorice, ali jako loš udarac napadača gostiju.

5' - Nema previše uzbuđenja za sada, obje momčadi su oprezno krenule.

0' - Počela je utakmica u predgrađu Zagreba.