[FOTO] NEVJEROJATAN DERBI PRED 25.000 GLEDATELJA NA POLJUDU! Hajduk do 89. minute vodio 1: / 0, u ludoj završnici pala čak tri gola!

U derbiju 13. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Dinama odigrali 2-2 (1-0), a u dramatičnoj završnici su pala čak tri gola.

21.10.2017.
20:58
Pixsell

Hajduk je do 89. minute vodio s 1-0 pogotkom Ante Ercega (38) i bio na pragu velike pobjede, da bi Dinamo u dvije minute preokrenuo na 2-1 golovima Filipa Benkovića (89) i Angela Henriqueza (90+1), a triler na Poljudu okončao je u 94. minuti pogodak Ercega s bijele točke.

SRAMOTA U LOŽI: /

Dinamov i Hajdukov direktor skoro se potukli, Kosa držala petorica, umiješala se i policija

Bio je to odličan derbi, u kojem je Hajduk potpuno dominirao u prvom poluvremenu, a Dinamo je uzvratio na isti način u drugom dijelu.

Hajduk je nošen fanatičnim navijanjem svojih pristalica odigrao odlično prvo poluvrijeme. Splićani su igrali agresivno i napadački te su stvarali skoro stalni pritisak na obranu Dinama. U 18. minuti Toma Bašić je iz slobodnog udarca zatresao spoj vratnice i grede, a tri minute kasnije idealnu situaciju u petercu je nepreciznim udarcem upropastio Hamza.

Hajdukovo vodstvo

Dinamo je svoju jedinu priliku u prvom dijelu propustio u 30. minuti, kada je neopreznost Nižića i Lopeza iskoristio Soudani, no iskosa je samo pogodio vanjski dio vratnice. U 38. minuti Hajduk je nagrađen za hrabru igru - ubačaj Hamze s desne strane sačekao je Erceg i poslao je u desni donji kut Livakovićevih vrata.

Dinamo je bolje krenuo u drugi dio, a u 53. minuti Hodžić je imao odličnu priliku, no njegov udarac s pet metara brani Stipica, da bi u 55. minuti na ubačaj Ademija zamalo zakasnio Soudani. U 75. minuti Olmo glavom nije uspio prebaciti Stipicu u još jednom naletu Zagrepčana, koji su posve preuzeli inicijativu u drugom dijelu. U 89. minuti dogodilo se neizbježno, Dinamo je izjednačio.

Preokret Dinama

Ubačaj s desne strane glavom je skrenuo Soudani, a Benković između dvojice igrača Hajduka glavom šalje neobranjivo u sami kut vrata. Samo dvije minute kasnije novi šok za domaćine nakon što se okliznuo Tudor, a Ademi uposlio Angela Henriqueza koji ne griješi.

To nije bio kraj trileru u Splitu - u 93. minuti Stojanović je srušio Almeidu u kaznenom prostoru, a Erceg ne griješi s "bijele točke". U petoj minuti sudačke nadoknade uslijedilo je međusobno naguravanje igrača koje je proteklo bez crvenog kartona.

Dinamo vodi s 31 bodom ispred Rijeke (25) i Hajduka (24).

Pred 25.000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Pejin iz Donjeg Miholjca.

Snimke svih golova pogledajte ispod.

HAJDUK - DINAMO 2-2

HAJDUK: Stipica - Tudor, Nižić, Lopez, Memolla, - Radošević, Savvas, T. Bašić - Hamza, Erceg - Ohandza. Klupa: Letica, Bosančić, Almeida, Kožulj, Ismajli, Teklić, Šehić.

DINAMO: Livaković - Stojanović, Sigali, Benković, Sosa - Moro, Doumbia, Antolić - Soudani, Hodžić, Olmo. Klupa: Zagorac, Ademi, Lecjaks, Henriquez, Ćorić, Rrahmani, Gojak

Strijelci: 1-0 Erceg (38), 1-1 Benković (89), 1-2 Henriquez (90+1), 2-2 Erceg (90+4, pen)

Kraj

94' GOOL Erceg je realizirao jedanaeterac za 2:2. Gol pogledajte ovdje.

90' GOOL Samo tri minute trebalo je Dinamu da dođu do prekreta. Prvo je Benković zabio za 1:1, a potom je u sudačkoj nadoknadi gol dao Henriquez. Benkovićev gol pogledajte OVDJE, a Henriquezov OVDJE.

87' Zaiskrilo je između Almeide i Doumbije, ali ih je sudac smirio kartonima.

86' Šehić je ušao umjesto Bašića.

85' Ćorić je ubacio iz prekida, Nižić je očistio.

83' Iz igre je izašao Moro, u igri je Ćorić.

82' Odmah je Almeida bio u prilici, ali je malo zakasnio na centaršut Memolle s lijeve strane.

81' Umjesto Savvasa ušao je Almeida.

78' Moro je pucao iz slobodnog udarca s vrha šesnaesterca, lopta je otišla visoko preko gola.

75' Nakon prekida od pet minuta utakmcia se nastavila. Olmo je bio u lijepoj prilici. Ostaje 0:0.

67' Torcida je bakljadom proslavila 67. rođendan pa je došlo do prekida.

64' Kožulj je ušao umjesto Ohandze.

60' Erceg je zaradio žuti nakon prekršaja na Ademiju.

58' Na tribinama se službeno nalazi 24 736 gledatelja.

55' Nova velika šansa Dinama. Ademi je ubacio u peterac za Soudanija, ali Alžirac nije stigao na povratnu.

53' Hodžić je odlično primio loptu u kaznenom prostoru, tukao je s pet metara, ali ravno u Stipicu.

46' Nastavila se utakmica. Ademi je ušao umjesto Antolića.

Drugo poluvrijeme

38' GOOL Ante Erceg primio je loptu u petercu, odlično se snašao i poslao loptu u mrežu. Odmah je nastala ludnica na tribinama. Gol pogledajte OVDJE.

30' Modri su sad bili u doborj prilici. Soudani je prošao lijevom stranom, tukao je iskosa s lijeve strane, ali je njegov udarac odsjeo na stativi.

27' Bašić je odlično ubacio u peterac, ali Ohandza i Lopez nisu uspjeli doći do lopte.

23' Hajduk je agresivno ušao u susret, Dinamo je zasad bez prilike.

21' Hamza je bio u izvrsnoj situaciji, primio je loptu na vrhu 16-erca te se sjurio prema vratima, njegov udarac završio je pored gola.

17' GREDA Slobodan udarac s 20-ak metara izveo je Bašić, dobra je to bila prilika, ali je lopta pogodila gredu.

14' Pucao je iz velike udaljenosti Bašić, ali lopta je otišla samo pored gola Dinama.

13' Sosa je dobio posljednje upozorenje zbog starta nad Tudorom.

10' Bašić je tukao s 25 metara, lopta odlazi pored gola.

10' U prvih deset minuta Hajduk je imao 60 posto vremena loptu u svom posjedu.

4' Nižić je bio kratak u skoku, u nastavku akcije centrirao je Radošević, ali Dinamova obrana je očistila.

4' Erceg je bio u prigodi, tukao je iskosa, ali je lopta od bloka završila u korneru.

3' Hajduk je stisnuo odmah na početku. Bijeli imaju gromoglasnu podršku navijača.

1' Počela je utakmica. Tihomir Pejin je glavni sudac.

18:27 - Pogled prema Poljudu.

18:00 - Očekuje se oko 20 tisuća navijača na tribinama.

17:53 - Stigli su sastavi.