KRALJEVI OPET SLAVE /

• Real u nastavku slomio Borussiju za 15. naslov u Ligi prvaka, Modrić slavi novi trofej

Tijek finalnog dvoboja Lige prvaka između Real Madrida i Borussije Dortmund pratite u subotu od 21 sat na portalu Net.hr

31.5.2024.
16:53
Sanjin Strukic/PIXSELL

Borussia Dortmund - Real

0-2

Borussia Dortmund: Kobel, Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen, Can, Sabitzer, Sancho, Adeyemi, Brandt, Fullkrug

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy - Valverde, Camavinga, Kroos - Bellingham, Rodrygo, Vinicius

Real Madrid pobijedio je Borussia Dortmund 2-0 u finalu na Wembleyu i 15. put u povijesti osvojio Ligu prvaka.

'GORIO' JE WEMBLEY /

Navijači Borussije na početku drugog poluvremena napraviti šou o kojem bruji svijet

Uoči same utakmice imali smo i glazbeni spektakl jer je publiku na Wembleyu zagrijao nastup legendarnog Lennyja Kravitza.

Nije pošteno ni počeo dvoboj, a već u prvoj minuti je prekinut, jer su čak tri navijača uletjela u teren i nakratko uzrokavala prekid dvoboja. Prve minute ponudila se dosta hrabru igre njemačke momčadi koja je u 6. minuti imali i prvi korner na utakmici, no nije bilo opasno po gol Courtoisa. Kraljevi su prvi put zaprijetili u 12. minuti kada je dalekometni pokušaj Valverdea otišao pokraj gola. Na prvu veliku priliku čekali smo do 13. minute kada je Brandt proigran u šesnaestercu Reala, gdje je bio nečuvan, no udarac sa šest, sedam metara odlazi pokraj gola.

U 21. minuti Hummels je sjajnom loptom izbacio obranu Reala te je Adeyemi krenuo sam na Courtoisa, no na kraju je otišao previše ulijevo pa je njegov udarac uspio na kraju blokirati Carvajal. Samo tri minute kasnije Fullkurg je iz dobre pozicije pogodio stativu, da bi mu udarac iz novog pokušaja blokirala obrana Reala. U 28. minuti nova prilika Dortmunda, ovog puta je udarac Adeyemija iskosa s lijeve strane obranio golman Reala.

Prvi žuti karton vidjeli smo u 34. minuti kada je Vinicius neoprezno pokosio Kobela, koji je zamalo zakasnio u izbijanju lopte. Borussia je opet opasna u 40. minuti kada je iz daljine opalio Sabitzer, ali i to brani Courtois.

U nastavku je prvi zaprijetio Real i to u 49. minuti kada je Kroos iz slobodnog udarca s 20-ak metara iskosa s lijeve strane sjajno pucao, ali Kobel to vadi krajnjim naporom. Odgovorili su Nijemci dvije minute kasnije kada je udarac Maatsena blokirao Camavinga i odbio to u korner. Real je ponovno opasan u 57. minuti kada je Carvajal iz dobre pozicije pucao, ali ravno u Kobela, koji uz manje poteškoće to zaustavlja. Odgovorila je Borussia preko Fullkurga čiji udarac opet sjajno brani Courtoisa. U 69. minuti opasnu loptu u šesnaesterac uputio je Vinicius na peterac za Bellinghama, koji ju promašuje, ali je tako zbunio i golmana BVB-a, pa je lopta na kraju prohujala pokraj stative.

Real je do vodstva stigao u 74. minuti kada je Kroos ubacio iz kuta na prvu stativu, gdje ju je dočekao Carvajal i glavom zabio za 1-0 Kraljeva. Samo tri minute kasnije Bellingham je imao priliku riješiti dvoboj, ali udarac sa sedam, osam metara odlazi pokraj gola. Borussiju je gol potpuno slomio, pa smo u 81. minuti vidjeli novi sjajni pokušaj Kraljeva kada je udarac Camavinge s ruba šesnaesterca sjajno obranio Kobel. U 83. minuti ni golman nije mogao spasiti njemačku momčad, pogriješio je Maatsen, Bellingham je dao sjajnu loptu za Viniciusa koji zabija za 2-0.

U 85. minuti na teren je ušao i Luka Modrić, koji je zamijenio Tonija Kroosa.

Mreža Reala zatresla se u 88. minuti kada je glavom zabio Fullkurg, no suci su opravdano ponišili gol zbog zaleđa. Do kraja su Kraljevi kontrolirali susret, a nakon posljednjeg sučevog zvižduka krenulo je njihovo veliko slavlje.

Najava:

Kraljevski klub lovi svoj petnaesti naslov pobjednika Lige prvaka, nekadašnjeg Kupa prvaka, dok je Borussia (D) u svojoj povijesti jednom slavila u elitnom natjecanju. Dogodilo se to 1997. godine kada je u finalu pobijedila Juventus s 3-1.

Hrvatska i 13. godinu u nizu ima predstavnika u finalu Lige prvaka, a to je Luka Modrić koji loviti svoji šesti naslov u najelitinijem europskom klupskom natjecanju.