NITKO KAO ON / Fantastični Ivan Rakitić najbolji igrač finala Europske lige, izdominirao je sve

1.6.2023.
9:37

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je sinoć igrač utakmice u finalu Europske lige i svojom kvalitetom, znanjem i kapetanskim štihom predvodio svoju Sevillu prema novom naslovu Europa lige.

ROMA - SEVILLA 4:2 /

Totalna drama u Budimpešti, Sevilla nakon lutrije jedanaesteraca osvojila Europsku ligu: Rakitić kapetanski pogodio

Rakitić je zaradio ocjenu 8.3 prema Sofascoreu, a prvi sljedeći igrači po ocjenama su Jesus Navas i Nemanja Gudelj sa 7.5. Dakle, jasno je i po brojkama kako je Raketa neprikosnoveno bio najbolji.

Sofascore

Nije postigao pogodak, ali jednom je bio jako blizu. Rakitić je u šestoj minuti nadoknade prvog poluvremena, od ukupno čak sedam minuta, sjajno tukao s preko 20 metara od gola Rome i pogodio stativu. Rui Patricio je već bio svladan, publika je skočila u zrak sa svojih mjesta na stadionu, barem onaj dio koji navija za Sevillu, ali lopta je ipak bila malo neprecizna pa je završila u vratnici...

Nogometaši Seville po sedmi put su osvojili Europsku ligu, u finalnom susretu u Budimpešti španjolska momčad je pobijedila Romu nakon jedanaesteraca s 5-2 (1-1, 1-1).

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1, a isti je rezultat ostao i nakon 120 minuta. Tijekom jedanaesteraca svi su izvođači Seville bili precizni, redom su pogađali Ocampos, Lamela, Rakitić i Montiel za slavlje.

Kod Rome je pogodio samo Cristante, dok je potom udarac Mancinija obranio Bono, a Ibanez je pogodio vratnicu.

Osim samog naslova pobjednika ovog natjecanja, ovo je finale imalo još jednu težinu. S obzirom da ni jedna od ove dvije momčadi kroz svoja nacionalna prvenstva nije osigurala igranje u Ligi prvaka iduće sezone, pobjednik je kao nagradu dobivao odlazak u to elitno natjecanje što je zaslužila Sevilla.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić po drugi put je u karijeri sa Sevillom osvojio pobjednički pehar Europske lige, prvi puta je slavio 2014. godine.