Evo što se treba dogoditi da Hrvatska ne prođe u četvrtfinale Lige nacija

Mogao bi ovo biti bod zlata vrijedan...

15.10.2024.
22:56

U susretu 4. kola skupine A1 nogometne Lige nacija Poljska i Hrvatska su u Varšavi igrale 3-3 (2-3).

U REŽIJI DINAMOVACA /

Majstorske kombinacije i 'bomba', ovako je Hrvatska zabila tri pogotka u šest minuta

Poljska je povela u samom otvaranju utakmice golom Piotra Zielinskog (5), Hrvatska je preokrenula s tri gola u samo šest minuta preko Borne Sose (20), Petra Sučića (24) i Martina Baturine (26) da bi pred kraj prvog poluvremena Nicola Zalewski (45) smanjio na 3-2. U drugom poluvremenu je Sebastian Szymanski (69) pogodio za konačnih 3-3.

Hrvatska je ovim remijem ostala druga na ljestvici sa sedam bodova, tri više od treće Poljske. U drugom susretu ove skupine Škotska i Portugal su igrali 0-0 pa je Portugal na vrhu sa 10 bodova, dok je Škotska na dnu s jednim.

Posljednje dvije utakmice "Vatreni" će imati u studenom, prvo će 15. studenog gostovati u Škotskoj, a tri dana kasnije u Splitu ugostiti Portugal. Prve dvije reprezentacije izborit će plasman u četvrtfinale.

Hrvatska je u dobroj poziciji da završi barem druga u skupini. Samo ju Poljska može prestići, ali za to Poljaci moraju osvojiti četiri boda više do kraja. Hrvatska je sigurna s jednom pobjedom ili jednim poljskim porazom.

Cilj je plasman u četvrtfinale Lige nacija, a ždrijeb će biti 22. studenog. Prve utakmice četvrtfinala igraju se u ožujku 2024., dok će završni turnir biti u lipnju. Pobjednici će igrati za naslov, a domaćin će biti jedna od četiri reprezentacije.