NI LIVAJA, NI PAŠALIĆ, NI VLAŠIĆ / Evo kome su se poljudske tribine uistinu poklonile: Svaka čast svima, ali standing ovation dobio je samo jedan

Poljud ovacijama nagradio Ivana Perišića

7.9.2021.
23:15
Ivo Cagalj/PIXSELL

Odigravši najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu Europskih kvalifikacija za SP 2022. hrvatska nogometna reprezentacija svladala je večeras na Poljudu Sloveniju sa 3-0 (1-0) i zadržala se u utrci s Rusijom za prvo mjesto u skupini H.

REAKCIJE IGRAČA /

Livaja otkrio što mu je izbornik rekao prije utakmice: 'Ovo mi je sigurno jedan od najdražih golova u karijeri'

Splitska veza za tri hrvatska boda

Vodeći pogodak postigao je Marko Livaja u 33. minuti, nakon što je Mario Pašalić pogodio vratnicu poslije ubačaja Josipa Juranovića. U 66. minuti Ivan Perišić je bio asistent, a strijelac Pašalić. Pobjedu Hrvatske začinio je Nikola Vlašić pogotkom u četvrtoj minuti sučeva dodatka na ubačaj Mislava Oršića. Da, bila je to divna splitska noć jer su strijelci golova bili hajdukovci, odnosno dojica bivših i jedan aktualni igrač Bijelih. I Livaja i Pašalić i Vlašić nagrađeni su pljeskom svoje splitske publike. No, jedan je majstor dobio najduži pljesak, pljesak večeri.

Bravo za Split i dicu Hajduka

Iako se Ivan Perišić, kapetan Hrvatske u ovom dvoboju, nije upisao u strijelce, prilikom izlaska iz igre u 85. minuti umjesto Antonija Čolaka Poljud je Periju nagradio ovacijama, najvećim od svih Vatrenih koji su izlazili iz igre. Dug, gromoglasan pljesak Poljuda nagrada je za sve što Perišić pruža u dresu Hrvatske za svoju domovinu. Bravo za Poljud, bravo za sve sadašnje i bivše hajdukovce koji su obilježili ovu splitsku utakmicu hrvatske nogometne reprezentacije.