'NESREĆA U HRVATSKOJ' / Englezi se raspisali o 'bezubom' Chelseaju, Oršiću i Petkoviću koji su rastavili obranu od 150 milijuna eura

Pogodak odluke postigao je Mislav Oršić u 13. minuti

7.9.2022.
8:21
Slavko Midzor/PIXSELL

U susretu 1. kola E skupine nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu Maksimir pred 20.607 gledatelja pobijedio Chelsea s 1-0.

'TI SI PONOS ZAGREBA'! /

Video koji ćete pogledati nekoliko puta. Dinamo objavio snimku od koje će se svaki pravi navijač naježiti

Nogometaši zagrebačkog Dinama svoj osmi nastup u grupnoj fazi Lige prvaka otvorili su na stadionu u Maksimiru pobjedom protiv bivšeg europskog i engleskog prvaka Chelsea.

Pogodak odluke postigao je Mislav Oršić u 13. minuti. Engleski velikan je preuzeo inicijativu od prve minute, međutim već u 13. minuti je sijevnula kontra domaćina koju je u pogodak pretvorio Mislav Oršić. Chelsea se do kraja utakmice silno trudio izjednačiti, ali granitna je obrana Dinama bila. Za londonsku ekipu igrao je i bivši Dinamov igrač i hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Bezubi Chelsea

A kako to obično biva nakon loših predstava njihovih klubova, engleski mediji žestoko su kritizirali Chelsea, koji ima slab ulazak u sezonu te se njihov problem u Zagrebu dodatno pogoršao. The Sun je tako pisao o "Bezubom Chelseaju koji je šokiran na startu Lige prvaka". Kasnije u tekstu kažu: "Aubameyang je trebao podići Chelsea, ali užasna predstava i taktička katastrofa u režiji Tuchela bili su dovoljni za očajnu noć u Ligi prvaka."

Daily Mail pak piše kako su "Oršić i njegov partner u napadu Petković, koji zajedno stoje oko dva milijuna eura, priuštili Chelseajevoj multimilijunskoj obrani iznimno tešku večer." Ističu kako je užasnu večer imao skupocjeni Fofana, ali i Koulibaly koji se mučio s Petkovićem cijelu večer.

The Mirror piše o "Nesreći u Hrvatskoj", ali ističu i velike probleme s kojima se susreće Thomas Tuchel u svojoj momčadi. Pišu kako su se Reece James i Hakim Ziyech posvađali oko izvođenja slobodnog udarca i da to jasno pokazuje situaciju u njihovoj svlačionici.