NITKO KAO JOŠKO / Englezi se klanjaju našem Gvardiolu nakon monstruozne predstave: 'Kakav igrač, nevjerojatan je. Ovo treba u Louvre...'

5.10.2023.
13:43

Aktualni engleski prvak Manchester City upisao je i drugu pobjedu u skupini G. Nakon što je u prvom kolu na Etihadu ugašena Crvena zvezda sa 3-1, City je u Leipzigu identičnim rezultatom porazio i njemački sastav.

NEDOPUSTIVA POGREŠKA /

Guardiola se u nevjerici hvatao za glavu, a za sve je kriv naš Joško Gvardiol

Gosti su poveli u 25. minuti nakon lijepe akcije koju je u pogodak pretvorio Phil Foden. Bernardo Silva je na desnoj strani sjajno uposlio Rica Lewisa, a 18-godišnji branič je povratnom loptom asistirao do Fodena koji je pogodio za 1-0.

U završnici prvog dijela sjajnu priliku je imao Erling Haaland, ali je Janis Blaswich obranio. RB Leipzig u prvom poluvremenu nije uputio niti jedan udarac u okvir suprničkog gola, no izjednačio je već u trećoj minuti nastavka. Njemački sastav je izveo brzu kontru, Yussuf Poulsen je fantastično asistirao Loisu Opendu koji se sjurio prema vratima i pogodio uz samu vratnicu.

"Građani" su ipak u završnici susreta stigli do tri boda golovima Juliana Alvareza u 84. minuti, te Jeremyja Dokua (90+2). Joško Gvardiol je za City protiv svog bivšeg kluba igrao cijeli susret i bio je jedan od najboljih igrača na terenu, unatoč pogrešci koja je dovela do gola Leipziga. Svojom partijom oduševio je engleske medije i navijače koji sipaju komplimente na njegov račun.

Tamošnji mediji dali su mu vrlo visoke ocjene i ističu da je dokazao zašto je pravi igrač za Guardiolin City, a slično razmišljaju i navijači koji idu još dalje u svojim komentarima na društvenim mrežama.

U nastavku prenosimo neke od komentara:

"Kakav igrač! S loptom, bez nje, baš nevjerojatno".

"Pokazao je zašto smo na njega potrošili bogatstvo i zašto je nekoliko razina iznad ostalih braniča njegove generacije. Nerealan nogometaš."

"Ova partija Joška Gvardiola pripada u Louvre. Kakav igrač!"

"Klanjam se Gvardiolu, ovo je bio njegov masterclass. Igra lijevog beka, ali i krilo. Istrčava iz obrane u napad, ali ne zanemaruje obaveze u obrani. Drži crtu i zna kada treba otići naprijed. Ovo je apsolutna ljepotica od izvedbe nekog igrača. Toliko se ističe po svemu."

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.

Spektakularni KSW 87 ekskluzivno 14. listopada samo na stream platformi Voyo.