Eduardo: 'Eh, da je tata bio tu od početka...'

U 2. kolu Lige prvaka Valencia i Chelsea igrali su neodlučeno 1:1. Engleski premijerligaš došao je u vodstvo pogotkom Lamparda u 56.

29.9.2011.
11:05

Ciparski Apoel svakako je najveće iznenađenje nakon dva odigrana kola u osam skupina Lige prvaka! Ciprani drže čelnu poziciju u skupini G sa četiri boda, nakon startne domaće pobjede protiv Zenita (2:1), u srijedu su odnijeli bod i iz Donjecka, odigravši sa Šahtarom 1:1!

Kapetan Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Šahtar, dok je Eduardo da Silva ušao na travnjak u 81. minuti, zamijenivši strijelca Jadsona. Apoel je, inače, poveo u Donjecku pogotkom Tričkovskog u 61. minuti, a samo tri minute kasnije izjednačio je Brazilac Jadson.

Zanimljivo, ovo je prvi remi Šahtara u Ligi prvaka nakon 20 utakmica, nakon 2006. godine, dosad su ili pobjeđivali, ili gubili...

"Eh, da je 'tata' igrao od početka, ne bi to tako završilo, zabio bih ja neki gol i ne bi Apoel odnio bod", rekao je nakon utakmice rezignirani Eduardo.

Dortmundska je Borussia gadno nastradala u Marseilleu. Francuski klub 'šepa' u nacionalnom prvenstvu, ali je s dvije pobjede u Ligi prvaka zasjeo na vrh skupine F i trener Didier Deschamps više ne spava nemirno.

Naš reprezentativac Ivan Perišić sjedio je na klupi Dortmunda do 63. minute, tada je ušao u igru zamijenivši Grosskreutza, no tada je već bilo 2:0 za domaćina. A sedam minuta kasnije, svojim drugim pogotkom, ovaj put iz jedanaesterca, Ayew je postavio konačnih 3:0 za Marseille.

Barcelona se lako u Minsku obračunala s domaćim Bate Borisovim pobijedivši 5:0! Ovo je najveća Barcina gostujuća pobjeda u Ligi prvaka, Messi je bio dvostruki strijelac, po jednom su zabili Pedro i David Villa, a autogol je postigao Volodko.