DŽEKO PODIVLJAO I SUKOBIO SE S PROTIVNICIMA: / Evo kako to izgleda kad bosanski dijamant izgubi živce

Roma je ponovno izgubila i tako došla u opasnost da sljedeće sezone ne zaigra u Ligi prvaka

16.3.2019.
20:01
Screenshot

Nogometaši Rome poraženi su sa 2:1 na gostovanju kod ekipe SPAL-a u 28. kolu talijanske Serie A. Nakon što su uz dosta muke u prošlom kolu svladali Empoli (2:1), Roma je danas odigrala slabu utakmicu i poražena je od SPAL-a.

Domaći su borbenom igrom došli do važna tri boda, a do vodstva su stigli u 22. minuti kada je Fares pogodio za 1:0. Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a prilikom odlaska na odmor Edin Džeko se sukobio sa protivničkim igračima, prije svega s defanzivcem Felipeom.

Viviano spašavao SPAL

Roma je ipak uspjela izjednačiti na otvaranju drugog poluvremena. Diego Perotti je pogodio iz penala u 54. minuti. Penal je iznudio Edin Džeko. Ipak, radost je trajala samo šest minuta. Sudac Gianluca Rocchi dosudio je ponovno penal, a Petagna je pogodio za 2:1.

Džeko je imao veliku šansu za izjednačenje u 74. minuti, ali mu je Viviano čudesno odbranio udarac i ostalo je 2:1. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao. Roma je izgubila i sve je dalje od Lige prvaka, dok je SPAL došao do velike pobjede u borbi za opstanak.