FEŠTA NA RUJEVICI: / Rijeka nastavila veliki niz protiv Hajduka

Niti 14. utakmicu zaredom splitski Hajduk nije uspio doći do pobjede protiv Rijeke čime se nastavio najduži niz u povijesti Jadranskog derbija.

27.2.2016.
16:50

Utakmica na Rujevici kasnila je deset minuta zbog televizijskih prava jer je dvoboj Osijeka i Lokomotive potrajao duže. Riječani su, inače, u utakmicu krenuli dosta žestoko i do prve velike prilke došli su u 12. minuti. Ristovski je snažno tukao s vrha 16-erca, činilo se da će lopta proći ispod Kalnića u gol ali se ona na kraju od njega odbila u gredu.

Roman Bezjak.

Rijeka je nastavila s pritiskom, a Balaj je u 28. minuti pucao s nekoliko metara iznad gola. Tri minuti potom Gavranović je odigrao za Bezjaka, koji je tukao s 20-ak metara. Kalinić je odbio u korner. Nakon ubačaja iz kornera lopta je došla do Bezjaka, a lopta nakon njegovog udarca nogom je završila na spoju vratnice i grede.

Prva šansa Splićana

Hajduk je do prve šanse došao u 38. minuti, ali je Jeffersonov udarac bio bezopasan.

Rijeka je drugo poluvrijeme nastavila gdje je stala u prvom i to im se isplatilo. U 49. minuti Matei je ubacio iz kornera, a MiralSamardžić glavom skrenuo loptu, a ona se od Jeffersona odbila i završila u mreži. Veliki šok doživjela je domaća momčad u 65. minuti kada je MateMaleš dobio drugi žuti zbog igranja rukom.

Mario Gavranović

Hajduk je potom probao stići do gola, a veliku priliku imali su u 77. minuti. Roguljić je prebacio zadnju liniju Riječana i uposlio Jeffersona koji je bio sam pred Vargićem no on nije uspio doći do lopte. Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa ostaje podatak da je Hajduk posljednju pobjedu nad Rijekom upisao 21. ožujka 2012.

Tablica

1 Dinamo 23 15 6 2 46-15 51 2 Rijeka 24 13 10 1 38-16 49 3 Hajduk 24 12 6 6 32-18 42 4 Split 23 9 9 5 24-19 36 5 Lokomotiva 24 11 3 10 39-36 36 6 Inter 24 6 11 7 24-34 29 7 Slaven Belupo 24 5 9 10 27-33 24 8 Istra 1961 24 4 9 11 21-37 21 9 Osijek 24 4 8 12 16-34 20 10 Zagreb 24 1 7 16 18-42 10

Uživo: Rijeka - Hajduk 1:0

Rijeka: Vargić, Ristovski, Mitrović, Samardžić, Zuta, Maleš, Močinić, Bezjak, Gavranović, Matei, Balaj

Hajduk: Kalinić, Velazquez, Nižić, Bilyi, Milić, Jefferson, Juranović, T.Bašić, Mastelić, Maloku, Roguljić

Kraj

85' - Iako ima igrača manje Rijeka je zaprijetila nekoliko puta Hajduku.

79' - Odličan centaršut Velazqueza, odbio je Mitrović u korner. Poslije udarac Roguljića, ali visoko preko vratiju

77' - Roguljić je lijepo prebacio za Jeffersona, ali je on promašio loptu. Velika je to bila prilika za Hajduk.

76' - Moćinić i Brezovec zaradili su žute kartone.

74' - Ulazi Prskalo umjesto Malokua.

69' - Brezovec mijenja Gavranovića.

66' - Mate Maleš zaradio je drugi žuti. Rijeka je s igračem manje.

58' - Gavranović je pao u 16-ercu, ali sudac kaže da se igra nastavlja.

49' - GOOL Samardžić je zabio glavom nakon ubačaja iz kornera.

49' - Matei je tukao iskosa iz slobnodnog udarca, Kalinić je izio u korner.

46' - Utakmica se nastavila.

Kraj prvog poluvremena

44' - Nova šansa Rijeke, Matei je tukao a Nižić skrenuo u korner.

41' - Matei je tukao iz slobodnjaka s 23 metra preko gola.

39' - Gavranović je probao iz daljine, ali je pucao ravno prema Kaliniću.

38' - Prvi ubačaj za Hajduk iz kornera. Jefferson nije uspio zaprijetiti Vargiću.

34' - Bezjak je opet tukao, ovaj put glavom nakon kornera. Lopta je otišla pokraj gola.

31' - Kalinić je sada opet spasio Hajduk. Bezjak je punom nogom opalio s 18 metara nakon povratne lopte Gavranovića, vratar hajduka odbio je loptu u korner. Nakon ubačaja iz kornera Mitrović je prebacio za Bezjaka, ali je stativa spasila Hajduk.

28' - Bezjak je odigrao za Balaja, opet je lopta s par metara otišla preko gola.

25' - Rijeka i dalje napada. Ristovski je prograo za Bezjaka, koji je tukao ravno u Kalinića.

19' - Maleš je tukao iznad gola.

18' - Hajdukov gol je pod opsadom, ali obrana za sada čisti sve Rijekine šanse.

12' - Ristovski je jako pucao, lopta je prošla ispod Kalinića, malo je vratar Hajduka zahvatio loptu i ona je završila na gredi.

11' Matei je dobio žuti karton nakon starta nad Velazquezom.

10' - Gavranović je lukavo ubacio, ali je Kalinić odnio loptu ispred Bezjaka.

8' - Balaj se našao u prilici ali je sa samo par metara od gola glavom pucao pored gola.

7' - Traje početno odmjeravanje snaga.

1' - Počela je utakmica. Najbolji igrač Rijeke MarinTomasov nalazi se na klupi zbog problema s upalom tetive.

17: 05 - Rujevica je ispunjena do posljednjeg mjesta.

17:01 - Hajduk je na Twitreu objavio da će početak utakmice biti odgođen za deset minuta.

Najava

Bit će to 140. utakmica između Rijeke i Hajduka u povijesti. U međusobnim ogledima uspješniji je bio splitski klub koji je slavio 55 puta, a Rijeka je ostvarila 36 pobjeda.

Neodlučeno je završilo 48 utakmica. Kada se gleda samo prvenstvo Hrvatske, i tu je uspješniji Hajduk koji je slavio 29, a Rijeka 20 puta. Od ukupno odigranih 67 utakmica, njih 18 završeno je neodlučeno.

Subotnja utakmica dvoboj je druge i treće momčadi na tablici HNL-a. Naime, u ovom trenutku, nakon 32 odigrana kola u nacionalnom prvenstvu, Rijeka ima 46 bodova i drugoplasirana je momčad, a Hajduk je s četiri boda manje treći.

Kada se gledaju posljednje utakmice, mnogo zadovoljniji mogu biti Riječani. Momčad koju vodi slovenski strateg Matijaž Kek u posljednjih 13 utakmica s Hajdukom ne zna za poraz. Taj je niz najduži u povijesti Jadranskog derbija.