DUJE ĆALETA - CAR ZABIO, SRNA ASISTIRAO: / Uzbudljivo je bilo diljem Europe

Hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car bio je strijelac za Salzburg koji je u susretu 3. kola austrijskog prvenstva na svom terenu svladao Admiru sa 5-1 (2-0).

5.8.2017.
21:32
Marko Prpic/PIXSELL

Ćaleta-Car je pogodio za 3-0 u 51. minuti, a na terenu je proveo svih 90 minuta.

ŠOK NA RUJEVICI: Jedan od najvažnijih nogometaša Matjaža Keka napušta Rijeku uoči Olympiakosa

Salzburg je vodeći na ljestvici sa sedam bodova, koliko ima i drugi LASK, dok je Admira sedma s tri boda.

REZULTATI SUBOTNJIH UTAKMICA 3. KOLA: LASK - St. Polten 2-0 Salzburg - Admira 5-1 TABLICA. 1 Salzburg 3 2 1 0 8 2 7 2 LASK 3 2 1 0 6 1 7 3 Sturm 2 2 0 0 6 4 6 4 Rapid 2 1 1 0 6 3 4 5 Mattersburg 2 1 1 0 3 2 4 6 Altach 2 1 0 1 4 4 3 7 Admira 3 1 0 2 5 9 3 8 WAC 2 0 0 2 0 3 0 9 Austria B. 2 0 0 2 2 6 0 10 St. Poelten 3 0 0 3 3 9 0

I u ostatku Europe ove subote, također je bilo nogometno zanimljivo.

Bivši kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna odigrao je čitavu utakmicu za Šahtar iz Donecka koji je u 4. kolu ukrajinskog prvenstva kao domaćin u Harkivu svladao Iličevec iz Mariupolja sa 3-1 (2-0) te je bio asistent za prvi pogodak svoje momčadi.

Šahtar vodeći

Šahtar sada ima devet bodova, kao i vodeći Dinamo iz Kijeva koji ima utakmicu manje, dok je Iličevec šesti s pet bodova.

Nogometaši Feyenoorda osvojili su nizozemski Superkup, oni su na svom terenu svladali Vitesse boljim izvođenjem 11-eraca.

Feyenoordu nizozemski Kup

Nakon 90 minuta bilo je 1-1, Feyenoord je poveo preko Toornstre (7), a izjednačio je Buettner (58-11m). Prilikom izvođenja 11-eraca Feyenoord je bio uspješniji sa 4-2.

Celtic demolirao Hearts

U popodnevnim satima, Celtic je u derbiju 1. kola prvenstva Škotske rasturio Hearts 4-1. Pogotke za pobjednički sastav zabili su Griffiths u 29. minuti, Sinclair u 51., ponovno Griffits u 63. i McGregor u 73. minuti. Jedini gol za poraženu momčad bilo je djelo Goncalvesa u 84. minuti.

Celtic - Hearts 4-1 Dundee - Ross County 1-2 Hibernian - Partick Thistle 3-1 Kilmarnock - St. Johnstone 1-2 U nedjelju: Motherwell - Rangers Aberdeen - Hamilton Academical