PREMIER LIGA / Domaći porazi Kovačića i Perišića: Tottenham i Chelsea produbili svoje krize, Oršić i Ćaleta-Car bez minute

Mislav Oršić nije nastupio za Southampton zbog ozljede, dok je Duje Ćaleta-Car utakmicu gledao s domaće klupe za pričuve.

15.4.2023.
18:38

Nogometaši Chelsea nastavili su seriju očajnih rezultata nakon što su u susretu 31. kola engleskog prvenstva na Stamford Bridgeu izgubili od Brighton & Hove Albion sa 1-2.

SJAJNA UTAKMICA /

Renesansa u Premier ligi: Najbogatiji klub na svijetu 'popio' tri komada i ugrozio san o Ligi prvaka

Bio je to treći uzastopni poraz "Bluesa" u svim natjecanjima, te četvrti u posljednjih pet susreta nakon kojeg su ostali na 11. mjestu ljestvice daleko od plasmana u europske kupove.

"Bluesi" su poveli više sretno nego spretno u 13. minuti golom Conora Gallaghera. Veznjak Chelsea je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je pogodila jednog od gostujućih igrača, promijenila smjer i ušla u mrežu pored nemoćnog vratara Roberta Sancheza.

Kovačiću pola sata

Međutim, ostatak prvog dijela pripao je gostima koji su izjednačili u 42. minuti golom Daniela Welbecka. Brighton je u prvom dijelu imao još nekoliko opasnih prilika, no Kepa Arrizabalaga je bio raspoložen.

Brighton je nastavio odličnom igrom i u nastavku, a gosti su okrenuli rezultat u 69. minuti fantastičnim golom Julia Encisca koji je pogodio rašlje udarcem s više od 25 metara. Mateo Kovačić je za Chelsea igrao od 57. minute.

Domaći poraz upisao je i Tottenham izgubivši od Bournemouth sa 2-3 i to golom u petoj minuti nadoknade.

Asistencija Perišića

"Spursi " su poveli u 14. minuti golom Son Heung-Mina, kojem je lijepo asistirao povratnom loptom Ivan Perišić. Bournemouth je u nastavku okrenuo rezultat preko Matiasa Vine (38) i Dominica Solankea (51).

U 88. minuti Spursi su uspjeli izjednačiti, a ponovo je u akciji sudjelovao hrvatski reprezentativac. Perišić je daleko ubacio loptu iz auta, Richarlison je glavom spustio, a Arnaut Danjuma sjajno pogodio za 2-2. Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, Dango Ouattara je u petoj minuti nadoknade pogodio za pobjedu gostiju.

Dodjmo kako je početak utakmice kasnio 15 minutra jer su gosti "zapeli" u prometu na putu do Tottenham Hotspur stadiona.

Oršić i Ćaleta Car bez minute

Southampton je kod kuće izgubio od Crystal Palacea sa 0-2 ostavši prikovan za začelje ljestvice. Oba gola zabio je Eberechi Eze (54, 68).

Mislav Oršić nije nastupio za Southampton zbog ozljede, dok je Duje Ćaleta-Car utakmicu gledao s domaće klupe za pričuvre.

Domaći poraz upisao je i Everton koji je izgubio 1-3 od Fulhama Za goste su zabili Harrison Reed (22), Harry Wilson (51) i Daniel James (69), a za Everton Dwight McNeil (35)