DIVLJANJE NA DERBIJU STIGLO NA NAPLATU: / Dinamo i Hajduk doznali kazne za piromansku feštu Boysa i Torcide

Hajduk na stadionu Maksimir pobijedio Dinamo s 3-2

15.7.2020.
14:35

Disciplinski sudac Prve lige AlanKlakočer donio je odluke o kaznama po prijavama službenih osoba s utakmice 34. kola Dinamo-Hajduk.

[FOTO, VIDEO] OSVANULA SNIMKA BOYSA PROTIV HAJDUKA: /

Čini se kako su u potpunosti uspjeli u svojoj namjeri

Kako je objavljeno na službenoj stranici Prve lige, AmerGojak (Dinamo) je zbog isključenja (dvije opomene) kažnjen s jednom utakmicom zabrane igranja i 3.000 kuna.

Nadalje, zbog paljenja pirotehničkih naprava krajem prvog poluvremena od strane pripadnika BBB i ubacivanja baklji u teren za igru zbog čega je igra bila u prekidu dvije minute GNK Dinamo je kažnjen novčanom kaznom od 55.000 kuna.

HNK Hajduk kažnjen je pak iznosom od 32.000 kuna zbog paljenja pirotehničkih naprava pripadnika navijačke skupine Torcida posebno u završnici utakmice pri čemu su aktivirana i četiri topovska udara.

Podsjetimo i na to da je Hajduk na stadionu Maksimir pobijedio Dinamo s 3-2 upisavši tek drugu pobjedu u zadnjih šest kola, dok je Dinamo upisao i drugi poraz u nizu.

Bio je to odličan i sadržajan derbi u kojem je Dinamo vodio 1-0 i 2-1, ali je Hajduk ipak uspio okrenuti rezultat. Golove za Dinamo zabili su Luka Ivanušec (13), Mislav Oršić (61), dok su strijelci za goste bili Mario Čuić (31, 82) i Theophile-Catherine (86-ag).

Dodajmo kako je Mijo Cakltaš promašio kazneni udarac za Hajduk u 22. minuti promašivši cijeli gol, dok je Dinamo od 45. minute igrao bez isključenog Amera Gojaka.