NIJE MOGLO BEZ OVOGA / Dinamu opet prijeti teška kazna. Tijekom utakmice sa Škupijem s tribina se čulo: 'Ubij Srbina'

Dio BBB-a ipak se probio na utakmicu i nastavio se zajednički govor mržnje prema Srbima

27.7.2022.
13:13
Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama plasirali su se u treće pretkolo ovosezonske Lige prvaka nakon što su s ukupnih 3-2 bili bolji od Škupija, prvaka Sjeverne Makedonije. Poslije 2-2 u Zagrebu Dinamo je u Skopju slavio s minimalnih, ali dovoljnih 1-0 (0-0).

Utakmica i ukupni pobjednik je odlučen početkom drugog poluvremena. U 47. minuti je jedini strijelac u Skopju bio Dinamov kapetan Arijan Ademi. U trećem pretkolu Dinamo će igrati protiv bugarskog prvaka Ludogoreca.

Nažalost, utakmicu su obilježile i nemile scene s tribina. Dinamovim navijačima nisu se prodavale ulaznice za ovu utakmicu zbog ranije kazne koju je klub dobio, dio BBB-a ipak se probio na utakmicu i nastavio se zajednički govor mržnje prema Srbima koji je započeo još na prošloj utakmici u Zagrebu.

Opet govor mržnje

Iako je Škupi makedonski klub, on je zapravo klub Albanaca iz te zemlje i na njegovim utakmicama uglavnom dolaze Albanci te ističu nacionalne simbole te zemlje i u prvi plan guraju netrpeljivost sa Srbima. A sada su to napravili i na utakmici s Dinamom, zajedno s infiltriranim pristalicama Modrih.

PIŠU MAKEDONSKI MEDIJI /

Dinamovi igrači ostali zarobljeni na stadionu dugo nakon utakmice. Makedonci otkrili što se dogodilo Modrima

Stadionom Toše Proseki tako se u jednom trenutku utakmice orilo, "Umri Srbija", a zatim i "Ubij Srbina". Jedno su izvikivali domaći, a drugo gosti. Na tribinama su se mogle vidjeti i spojene zastave Albanije i Hrvatske, kao i zastave Oslobodilačke vojske Kosova, te zastave takozvane "Velike Albanije", koja svojata i veliki dio Makedonije. Nedvojbeno je da će oba kluba zbog ovoga dobiti teške kazne.