Dinamovci oprez, Šveđani nisu 'mačji kašalj'

Ako su nogometaši i navijači Dinama mislili kako će Malmö biti lako zalogaj na putu prema toliko željnoj Ligi prvaka, prevarili su se.

16.8.2011.
12:28

Generalna proba uoči gostovanja na Maksimiru pokazala je kako su švedski prvaci izuzetno kvalitetna ekipa koja može parirati i najvećim momčadima u Europi.

Ipak, krenulo je loše po Malmö, u 25. minuti Ibrahimović je sjajno preigrao Cassana koji bez većih problema matira domaćeg vratara. No, uslijedilo je buđenje švedske momčadi koja je do poluvremena stvorila nekoliko sjajnih prilika.

Bolja igra domaćina kulminirala je u 36. minuti kada je dalekometnim projektilom Jimmy Durmaz svladao Abbiatija. Potpuni preokret dogodio početkom nastavka, točnije u 48. minuti kada je Tobias Malm ostao sam ispred vratara Milana i poentirao za vodstvo.

Rossoneri su se spasili u 89. minuti pogotkom Kevina-Princea Boatenga. Konačnih 2:2 jasno daje do znanja kako je švedska momčad jak takmac kojeg Dinamo može pobijediti samo ako u obje utakmice odigra na najviše nivou.