NEOČEKIVAN PORAZ / Dinamov protivnik u Ligi prvaka je poražen od Southamptona: Kovačić odigrao 45 minuta za Chelsea

Chelsea će na Maksimiru gostovati za tjedan dana, 6. rujna, kad će biti gost Dinama u prvoj utakmici nove sezone Lige prvaka

30.8.2022.
23:11
profimedia.hr

Londonski Chelsea, prvi suparnik Dinama u Ligi prvaka, poražen je na gostovanju kod Southamptona s 1-2 u utakmici 5. kola engleske Premier lige, iako su gosti prvi došli do prednosti. Pogodak za vodstvo momčadi Thomasa Tuchela postigao je Raheem Sterling u 23. minuti.

VELIKA CIFRA /

Evo koliko će zaraditi: Real Madrid će nagraditi Luku Modrića i igrače zbog uspjeha prošle sezone

No, Southampton je već do kraja prvog poluvremena uspio preokrenuti rezultat. Prvo je 18-godišnji Romeo Lavia pogodio za 1-1, a u prvoj minuti sučevog dodatka Adam Armstrong je iz srca kaznenog prostora postigao pogodak za konačnih 2-1.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je igrao za Chelsea od 46. minute, kad je zamijenio Rubena Loftus-Cheeka. Chelsea će na Maksimiru gostovati za tjedan dana, 6. rujna, kad će biti gost Dinama u prvoj utakmici nove sezone Lige prvaka.

Fulham je s 2-1 bio bolji od Brightona. Mitrović je u 48. minuti donio vodstvo domaćoj momčadi, a do udvostručenja prednosti Fulham je došao autogolom Dunka. Mac Allister je u 59. minuti realizirao kazneni udarac i samo ublažio prvi poraz Brightona u novoj sezoni.

U londonskom obračunu su Crystal Palace i Brentford odigrali 1-1, a isti je rezultat bio i u dvoboju Leedsa i Evertona.