ČESTITKA ZA KRAJ SEZONE / Dinamo zbog masivne bakljade navijača 'popio' najtežu kaznu u povijesti Prve HNL

Disciplinski sudac je pobrojao da su BBB-ovci zapalili ukupno 36 baklji te da je 11 njih bačeno na tartan stazu

31.5.2022.
19:48
Luka Stanzl/PIXSELL

Aktualni prvak Hrvatske, Dinamo, dobio je tešku novčanu kaznu za kraj sezone. Disciplinski sudac Prve HNL, Alan Klakočer, kaznio je zagrebačke plave s čak 100 tisuća kuna zbog bakljade koju su priredili Bad Blue Boysi na posljednjoj utakmici prvenstva protiv Hajduka na Maksimiru. Inače, to je najteža novčana kazna u povijesti Prve HNL, uz onu koju je Hajduk dobio 2014. godine kada su prekinuli derbi.

Disciplinski sudac je pobrojao da su BBB-ovci zapalili ukupno 36 baklji te da je 11 njih bačeno na tartan stazu. Incident se dogodio u 70. minuti utakmice Dinama i Hajduka (3:1) kada su Boysi zapalili baklje, čak i vlastiti transparent, te dio njih pobacali prema terenu. Prekid je trajao deset minuta, zadao je podosta posla vatrogascima, a jedna je baklja zamalo pogodila Dominika Livakovića.

SVAŠTA SE DOGAĐALO /

Bad Blue Boysi zapalili svoj transparent: Gorilo je na Maksimiru, gasio se požar, pukla je mreža...

"GNK Dinamo kažnjen je sa 100.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Dinamo - Hajduk. Pripadnici navijačke skupine BBB, smješteni na sjevernoj tribini, tijekom utakmice su do 70. minute zapalili ukupno 36 baklji, od kojih je 11 bačeno na tartan stazu. U 70. minuti počela je bakljada na sjevernoj tribini prilikom koje su bačena dva topovska udara te izuzetno velik broj baklji, najmanje 50, od kojih je najmanje 15 bačeno na tartan stazu i najmanje 11 u teren za igru. Zbog velikog dima, točan broj nije bilo moguće utvrditi, a zbog svega navedenoga nastupio je prekid igre od 70 do 80. minute. U 101. minuti dogodilo se utrčavanje jednog navijača u teren", stoji u priopćenju.