SVE SE ZNA / Dinamo već u četvrtak na Maksimiru čeka novi europski ispit: Evo tko mu stoji na putu do skupina Europske lige

Točan termin prve utakmice još se ne zna, dok je uzvrat u Pragu od 19 sati

19.8.2023.
23:05
Marko Lukunić/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama ispustili su u sučevom dodatku plasman u doigravanje za Ligu prvaka, kad su primili dva pogotka čime je AEK izjednačio na 2-2 i tako se plasirao u zadnje kolo kvalifikacija za elitno europsko klupsko natjecanje.

DINAMO ISPUSTIO 2-0 /

Kakva drama u Grčkoj: Livaković u 100. minuti obranio penal, Vida iz odbijanca zabio za prolazak AEK-a

Josip Šutalo je doveo Dinamo u vodstvo u drugoj minuti sučevog dodatka na kraju prvog poluvremena, kad je prvi bio na odbijenoj lopti i iz neposredne blizine ju poslao u mrežu. U 65. minuti Dinamovu je prednost udvostručio Robert Ljubičić kad je sa sedam-osam metara svladao domaćeg vratara Stankovića, a nakon sjajnog dodavanja Brune Petkovića.

Sve do druge minute sučevog dodatka Dinamo je imao rezultat za nastavak puta prema Ligi prvaka, kad je uslijedio veliki preokret. Prvo je domaći kapetan Sergio Araujo smanjio na 2-1, što je utakmicu vodilo u produžetak. No, u desetoj minuti dodatka za domaću je momčad dosuđen kazneni udarac. Livaković je obranio udarac Levija Garcije, ali je prvi na odbijenoj lopti bio Domagoj Vida i glavom ju poslao u mrežu za konačnih 2-2 i plasman AEK-a u doigravanje za Ligu prvaka.

Dinamo će svoj europski put nastaviti u Europskoj ligi, gdje će za plasman u grupnu fazu u četvrtak, 24. kolovoza, igrati prvu utakmicu protiv praške Sparte na Maksimiru, a uzvrat tjedan dana kasnije u Pragu. Točan termin prve utakmice još se ne zna, dok je uzvrat u Pragu od 19 sati.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.