Derbi u Zagrebu / Dinamo svladao Rijeku na Maksimiru, Dani Olmo za RTL poručio: 'Miran sam i sretan ovdje'

Prvijenac u utakmici zabio je Dani Olmo, koji je i najtraženiji igrač u HNL-u

18.12.2019.
20:06

Na Maksimiru se večeras odigrao derbi za kraj polusezone, zaostala utakmica 6. kola Prve HNL između Dinama i Rijeke.

Dinamo je sa stilom završio jesenski dio prvenstva, u posljednjoj utakmici Modri su na Maksimiru svladali Rijeku 3:0.

Dinamo je poveo u 9. minuti nakon prekrasne akcije. Petković je petom pronašao Gojaka koji povratnom loptom poslužuje Olma. Španjolac zabija u možda i u posljednjoj utakmici za Dinamo. U 17. minuti na 2:0 povisuje Oršić koji je pričekao odbijanac i zabio svoj 12. pogodak ove sezone.

U 56. minuti Dinamo vodi 3:0. Na Kadzioru je prekršaj napravio Raspopović, a s bijele točke je siguran Bruno Petković. Njegov četvrti pogodak sezone i prvi nakon dva mjeseca u prvenstvu. Dinamo je ovom pobjedom pobjegao prvom pratitelju Hajduku na 12 bodova prednosti.

Ovo je bio sastav obje momčadi:

Dinamo: Livaković - Stojanović, Perić, Dilaver, Šitum - Moro - Kadzior, Olmo, Gojak, Oršić - Petković

Rijeka: Prskalo - Smolčić, Escoval, Župarić, Tomečak - Capan, Pavičić - Acosty, Andrijašević, Raspopović - Čolak

Dani Olmo za RTL: "Sretan sam i miran ovdje"

A sve je pratio i RTL-ov reporter Antonio Vuksanović. Nakon utakmice porazgovarao je sa strijelcem prvog pogotka u derbiju, Danijem Olmom.

"Htjeli smo završiti godinu s pobjedom i to smo uspjeli pred našim navijačima. Hvala svima koji su došli na Maksimir. Sada idemo odmoriti", rekao je Dani Olmo.

Kazao je i kako je Dinamo pokazao kvalitetu u Ligi prvaka te su trebali ići dalje.

"Šteta za Ligu prvaka, pokazali smo puno kvalitete i trebali smo ići i dalje. Takav je nogomet, trebamo ići dalje. Trebamo sad odmoriti i bit će bolje", kazao je Olmo.

Objasnio je i kako nastavak sezone neće biti lagan, ali da trebaju ići dalje i još bolje da budu prvi na tablici te osvoje najviše bodova.

Na pitanje o transferu odgovara da je na Maksimiru sretan.

"Vidjet ćemo. Ja sam miran i sretan ovdje. Trebam doći na pripreme kao svaki igrač Dinama i doći ću", kazao je Olmo.

Za novogodišnju želju poželio je zdravlje u uspjeh u nogometu i u životu. Sad mu slijedi odmor sa svojom obitelji u Španjolskoj.