Osveta na zagrebački: Dinamo na uvrede i psovke uzvratio razbijanjem!

Dinamo je ozbiljno shvatio misiju iskupljenja u 17. kolu hrvatskog nogometnog prvenstva.

30.11.2014.
15:00

ISTRA 1961: Dreven - Horvat, Obšivač, Graf, Heister - Woon, Blagojević, Jordan, Gregov, Jo - Špehar

DINAMO: Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić - Ademi, Brozović, Machado - Soudani, Pjaca, Henriquez

Strijelci: 0:1 Pjaca (2'), 0:2 Soudani (52'), 0:3 Fernandes (70'), 0:4 Andrijašević (90') Iako se trener Istre Igor Pamić prije utakmice hrabrio da će njegova momčad 'stisnuti gas do daske protiv Dinama', opet su bodovi lagano otišli na stranu Zagrepčana. Treba napomenuti i da je domaći sastav bio jako oslabljen neigranjem Radonjića, Pamića i Franjića, a to se itekako primijetilo na travnjaku.

Gosti su na stadionu Aldo Drosina dočekani uvredama i psovkama, skandiralo se Mamiću i HNS-u, ali odgovor s terena bio je još žešći. Već u drugoj minuti Modri su došli u vodstvo, a Marko Pjaca najavio je svoj veliki dan. Machado je ubacio u kazneni prostor s dvadesetak metara iskosa, a Pjaca prihvatio loptu u kaznenom prostoru i pogodio suprotni kut za 0:1.

Redale su se prilike Dinama od te druge minute kao na traci. Sjajni Pjaca je u 18. minuti pogodio gredu nakon asistencije Taravela, a odličnu priliku imao je i Henriquez no glavom je iz blizine pucao preko gola.

Modri su propušteno nadoknadili u drugom dijelu. Odmah na početku nastavka odlični Pjaca ispremiješao je obranu Istre, fingirao da će pucati i podvalio loptu Soudaniju koji je s otprilike osam metara iskosa mirno pogađa lijevi kut.

Jednosmjernu utakmicu riješio je Fernandes koji je zamijenio Pjacu u 68. minuti. Čileanac je ušao i zapravo odmah zabio. Pinto mu je servirao loptu s desne strane, a Fernandes u kaznenom iz okreta matira vratara Drevena. Dvije minute poslije Pinto je imao stopostotnu priliku za 4:0, ali je Dreven ovoga puta sjajno obranio vršcima prstiju.

Dinamovu 'četvorku' zaokružio je u sudačkoj nadoknadi Franko Andrijašević i to uz dosta sreće. Njegov udarac s 18 metara odbio se od obrambenog igrača Istre i u visokom luku završio u mreži.

Dinamo se tako ponovno odvojio od Rijeke na četiri boda prednosti s time da ima utakmicu manje, a Zoran Mamić može barem nakratko odahnuti jer naslov jesenskog prvaka sve je bliže.

1. Dinamo Zagreb 16 12 4 0 39 9 +30 40 2. Rijeka 16 11 3 2 39 12 +27 36 3. Hajduk Split 16 7 5 4 32 21 +11 26 4. Lokomotiva 17 6 4 7 29 33 -4 22 5. Zagreb 17 5 6 6 23 25 -2 21 6. Split 17 4 8 5 20 19 +1 20 7. Slaven Belupo 17 4 5 8 13 24 -11 17 8. Istra 1961 17 3 7 7 16 26 -10 16 9. Osijek 16 4 3 9 15 27 -12 15 10. Zadar 17 3 3 11 15 45 -30 12