Dinamo morao spašavati 36-godišnjak, Mamić ogorčen

U 23. kolu hrvatskog nogometnog prvenstva sastali su se posljednjeplasirani Hrvatski Dragovoljac i Dinamo, a unatoč velikoj razlici u kvaliteti, Modri su slavili tek s 1:0.

21.2.2014.
19:53

Dinamo je započeo utakmicu u sastavu Ježina, Pinto, Addy, Šimunić, Lima, Leko, Antolić, Cleyton, Soudani, Fernandes i Čop, a u prvom dijelu najviše se ispromašivao Soudani. Alžirski reprezentativac čak je tri puta opasno prijetio vrataru Dragovoljca Ćoviću, ali ipak nije našao put do mreže gostiju. Najbliže pogotku Soudani je bio u 40. minuti kada je glavom pucao i pogodio vratnicu.

Dinamo je u prvom poluvremenu stjerao Dragovoljce na njihovu polovicu, a ofenziva Modrih se nastavila i u drugom dijelu. U nastavku se raspucao i Čileanac Fernandes, koji je nekoliko puca udarcima s odstojanja pokušao svladati Ćovića, no bez uspjeha.

Konačno olakšanje Zoranu Mamiću u Kranjčevićevoj donio je najstariji i najiskusniji, Joe Šimunić. Kapetan je u 62. minuti pažljivo pratio ubacivanje Alena Halilovića te glavom, u svom stilu, probušio mrežu Ćovića za vrijedno vodstvo i tri boda hrvatskom prvaku. Zabrinjavajuće je što je Dinamo ponovno pokazao veliku neefikasnost protiv nejakog protivnika, što sasvim sigurno nije dobra najava za europske izazove u sljedećoj sezoni.

Dinamo je ipak učvrstio prvu poziciju na prvenstvenoj ljestvici, dok će Dragovoljac bodove spasa morati potražiti u sljedećim utakmicama. U subotu igraju Slaven Belupo te Istra i Lokomotiva - Hajduk, a u nedjelju se sastaju Split i Zadar te Rijeka i Osijek.

Zoran Mamić bio je je nakon susreta razočaran igrom svojih prvotimaca.

"Strašno sam razočaran, to nije Dinamo kakav želim i kakvog navijači zaslužuju. Ovoj momčadi nedostaje energije, nedostaje strasti, pojedinci igraju privatne utakmice. Istina, već godinama u proljeće ne djelujemo dobro, ali realno ovaj Dinamo ni jesenas nije izgledao bajno. Radi se apsolutno o neprihvatljivom načinu, pojedinci su došli odraditi utakmicu, u stilu 'hajd’mo riješiti ovu muku i poći kući'. Kazao sam im nakon utakmice u svlačionici kako je ovo posljednji put, spreman sam već u sljedećoj utakmici igrati s našim mladim igračima, juniorima i kadetima, jer ovo što sam vidio bilo je strašno. Imao sam velike muke u poluvremenu koga uopće izvaditi jer bih možda i mijenjao cijelu momčad. Sam sebe smatram budalom", prenose Sportske novosti Mamićeve riječi. 1. Dinamo Zagreb 22 16 4 2 41 15 +26 52 2. Hajduk Split 23 13 8 2 41 20 +21 47 3. Rijeka 22 11 8 3 38 19 +19 41 4. Lokomotiva Zagreb 23 12 3 8 37 32 +5 39 5. Split 23 9 7 7 26 22 +4 34 6. Istra 1961 23 9 5 9 34 34 +0 32 7. Zadar 23 6 5 12 20 37 -17 23 8. Slaven Belupo 23 3 9 11 25 35 -10 18 9. Osijek 23 3 6 14 19 46 -27 15 10. Hrvatski Dragovoljac 23 1 7 15 17 38 -21 10