POPLAVILI U MUNCHENU /

• Katastrofa Dinama na Allianz Areni: Nemilosrdni Bayern zabio Jakirovićevoj momčadi čak devet komada

Tijek utakmice Lige prvaka između Bayerna i Dinama mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

17.9.2024.
17:29
Marko Lukunic/PIXSELL

Bayern - Dinamo

9-2

Bayern: Neuer - Guerreiro, Upamecano, Kim, Davis - Kimmich, Pavlović - Gnabry, Musiala, Olise - Kane

Dinamo: Nevistić - Ristovski, Theophile-Catherine, Mmaee - Pierre-Gabriel, Rog, Mišić, Ogiwara - Baturina - Pjaca, Petković

Liga prvaka vratila se u novom izdanju, a Dinamo je u prvom kolu na gostovanju kod velikog Bayerna u Munchenu doživio najteži europski poraz. Na Allianz Areni završilo je 9-2.

RADI SE PUNOM PAROM /

Na dan kada Dinamo igra Ligu prvaka priprema se gradnja njihovog novog stadiona

Bayern je krenuo silovito i odmah iznudio korner nakon što se Guerreiro sjurio prema golu, a zatim je Musiala već u drugoj minuti opalio s 18 metara, ali po sredini gola gdje je mirno loptu ulovio Nevistić. Bayern je uspio zabiti u devetoj minuti kada je Musiala na dodavanje Guerreira poslao loptu u mrežu, ali brzo je označeno zaleđe.

Ponovno je Bayern zabio u 16. minuti, no gol Gnabryja je poništen zbog zaleđa. Međutim, prije no što je lopta došla do Gnabryja, Pierre-Gabriel je napravio prekršaj na Pavloviću u šesnaestercu. Reagirao je VAR, a španjolski sudac Munuera je otišao sam pogledati situaciju. Samo par sekundi kasnije pokazao je bez dvojbe na bijelu točku odakle je precizan bio Harry Kane.

Bayern - Dinamo Zagreb (9-2) - Svirana su tri penala

Domaćin je u 34. minuti poveo 2-0. Sjajno je zabio Guerreiro, no gol je prvo bio poništen zbog zaleđa. Međutim, reagirao je VAR i ispravio tu odluku. Musiala je jednu visoku loptu prsima primirio za Guerreira, a on je s ruba šesnaesterca pucao silovito i neobranjivo pogodio za povećanje prednosti domaćina.

U 38. minuti već je bilo 3-0. Strijelac je bio Olise. Kimmich je ubacio nakon brzo izvedenog kornera, a Olise ostao nečuvan pred golom Dinama te glavom zabio za 'tricu' Bavaraca i svoj prvi gol u Ligi prvaka. Prvi pravi pokušaj Dinama dogodio se u četvrtoj minuti nadoknade prvog poluvremena kada je Pjaca opalio iz daljine, a lopta otišla malo preko gola. Otišlo se na odmor s prednošću Bayerna od 3-0, a iako su igrači zagrebačkog kluba izgledali potišteno i pomalo slomljeno, s tribina je jednakom glasnoćom grmilo 'Dinamo Zagreb'. Plavi imaju fantastičnu podršku u Munchenu.

Jakirović je u drugo poluvrijeme ušao sa zamjenom. Izvadio je Roga, a uveo Stojkovića. U 49. minuti Plavi su uspjeli zabiti. Pierre-Gabriel je ubacio s desne strane, Pjaca lagano prebacio iza gdje je čekao Petković i sa sedam metara poslao loptu u mrežu kroz noge Ulreicha koji je na poluvremenu ušao umjesto Neuera.

Samo minutu kasnije bilo je 3-2. Mišić je povukao brzi napad Dinama i izbacio Ogiwaru oči u oči s Ulreichom, a Japanac je Bayernovom vrataru provukao loptu kroz noge i vratio hrvatskog prvaka u igru.

Međutim, u 57. je zabio Kane i tako zaustavio uraganski nalet Dinama. Nevistić je obranio udarac Kimmicha, ali lopta se odbila ravno u noge Harryja Kanea koji je mirno zabio za 4-2 domaćina.

U 59. je Kane zabio još jedan, ali taj je gol opravdano poništen zbog zaleđa. Međutim, dvije minute kasnije Olise ja zabio svoj drugi, a Bayernov peti gol. Kane je gurnuo loptu u prostor za Musialu, a on ju je pokupio ispred Nevistića i ostavio za Olisea, koji je pogodio u praznu mrežu i postao tek drugi debitant u Ligi prvaka koji je debitirao s dva gola. Prvi je bio Thierry Henry. Izvadio je Jakirović odmah nakon toga Pjacu, a uveo Kulenovića.

Bayern je u 70. dobio još jedan penal. Mišića je u skoku lopta pogodila u ruku, a na intervenciju VAR-a španjolski je sudac išao pogledati situaciju i zatim pokazao na bijelu točku odakle je ponovno precizan bio Kane. Ubacio je Jakirović tada Hoxhu i Špikića umjesto Ogiware i Perre-Gabriela.

Theophile-Catherine je nagazio Daviesa u pokušaju izbijanja lopte, a Munuera u 78. odmah sam dosudio penal. Kane je ponovno precizan za ukupno četvrti gol, treći iz tri dosuđena penala. Jakirović je nakon toga uveo Ademija umjesto Baturine.

Muller se u 85. minuti izborio za jednu loptu pored Theophilea i ostavio je za Sanea, a ovaj s nekih 18 metara precizno naciljao dalji kut Nevistićevog gola.

U sudačkoj nadoknadi Goretzka je zabio i deveti gol, a u posljednjim sekundama utakmice Kane je sjajnim volejem umalo zabio i deseti. Na kraju katastrofa Dinama u Munchenu i najteži europski poraz.

NAJAVA

Plavi su na Allianz Arenu stigli nakon bolnog poraza u HNL-u gdje ih je u najvećem hrvatskom derbiju na Maksimiru svladao Hajduk 1-0. Bayern je pak u prvenstvu svladao Kiel na gostovanju 6-1 te raspucan dočekuje hrvatskog prvaka.

Nakon Bayerna raspored Dinama je sljedeći:

Borussia Dortmund (kod kuće), Arsenal (gostovanje), Milan (kod kuće), Celtic (kod kuće), Salzburg (gostovanje), Monaco (kod kuće), Slovan Bratislava (gostovanje).

Večerašnju utakmicu sudi španjolska ekipa. Glavni sudac je Juan Martínez Munuera, pomoćnici su Diego Barbero i Miguel Martínez. Guillermo Cuadra bit će četvrti sudac, a u VAR sobi je Ricardo de Burgos te njegov pomoćnik Poljak Tomasz Kwiatkowski.