NEVJEROJATAN RASPLET / Dinamo je jesenski prvak! Hajduk 'pomogao' Modrima da osvoje prvo mjesto, Osijek nije iskoristio svoju šansu

Hajduk je 'pomogao' Dinamu i remijem protiv Osijeka ostao na četvrtome mjestu s 35 bodova

19.12.2021.
19:27
Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši Dinama posljednje kolo dočekali su kao treći na ljestvici s 37 bodova i utakmicom manje, u odnosu na drugoplasirani Osijek s 38 bodova i 19 utakmica, te vodeću Rijeku s 40 i 20 odigranih susreta, dva više od Plavih.

Dinamo je tako danas pobijedio Hrvatski dragovoljac na njihovom terenu s 2:0 i skočili na prvo mjesto ljestvice!

BJELKO JE BAŠ ZVJERKO /

Trenutak kad je Bjelica isključen i bijesan ušao na travnjak: Prizori sve govore

Trebao se čekati rasplet posljednje utakmice HNL-a između Hajduka i Osijeka na rasprodanom Poljudu. Pobjedom Osijeka bi nogometaši Nenada Bjelice skočili na prvo mjesto i tako preuzeli Dinamu njegovo mjesto. No, remijem ili pobjedom Hajduka, Dinamo bi ostao na prvome mjestu. To se i dogodilo!

Pomoć Hajduka za 'naslov' Dinama

Hajduk je "pomogao" Dinamu i remijem protiv Osijeka ostao na četvrtome mjestu s 35 bodova. Osijek je pao na treće mjesto s 40 bodova, Rijeka se nalazi na drugome mjestu s također 40 bodova, a Dinamo je zauzeo prvo mjesto sa isto 40 bodova. Dinamo ima bolju gol-razliku i od druge Rijeke i od trećega Osijeka pa time dobiva naslov jesenskog prvaka.

Današnju pobjedu momčadi Željka Kopića donijeli su svojim golovima Dino Perić u 17. minuti te Komnen Andrić u 68. minuti, a kod oba pogotka se u ulozi asistenta našao Mislav Oršić.