POTOP DINAMA NA RUJEVICI: / Rijeka s igračem više stigla do velikog preokreta, dvije katastrofalne pogreške pokopale Modre

U odgođenom susretu 23. kola Prve HNL Rijeka je na Rujevici pobijedila Dinamo 4-1 (1-1).

7.3.2018.
18:41
Pixell

Dinamo je u derbi ušao s devet bodova više od prvog pratitelja Hajduka i utakmicom manje, te sa čak 15 bodova više od branitelja naslova Rijeke. Usprkos porazu 'modri' su i dalje uvjerljivo vodeći, no u zadnja tri kola izgubili su dva velika derbija. Prvo od Hajduka na stadionu Maksimir (0-1), a sada i od Rijeke na Rujevici.

Dinamo je poveo u 16. minuti golom bivšeg napadača Rijeke Marija Gavranovića. Dani Olmo je prošao Marina Leovca i sjajno ubacio s desne strane, a Gavranović je majstorski u padu glavom pogodio suprotni kut. Premda je uobičajeno da igrači ne slave golove koje postignu svojim bivšim momčadima, Gavranović je burno proslavio pogodak izazvavši time žestoke reakcije domaćih navijača koji su ga vrijeđali i zviždali mu.

Pogreška Livakovića

Samo dvije minute kasnije Rijeka je izjednačila nakon velike pogreške vratara Dominika Livakovića. 'Modra' jedinica je očajno izvela gol-aut, dodavanje je presjekao Čolak i uposlio Hebera koji zabija za 1-1. Bio je to njegov deseti pogodak ove sezone u dresu još uvijek aktualnog prvaka.

DERBI NA RUJEVICI: Rijeka s igračem više potopila Modre

Novi problemi za Dinamo stigli su u 26. minuti kada je Marko Lešković nakon neopreznog starta laktom na Čolaka dobio drugi žuti i morao je napustiti igru. Lešković, još jedan bivši igrač Rijeke u Dinamovima redovima, prvi žuti je zaradio već u drugoj minuti utakmice.

Preokret Rijeke

Već u trećoj minuti nastavka Rijeka je povela lijepim pogotkom Domagoja Pavičića s ruba kaznenog prostora. Bivši igrač Dinama sjajno je 'zakucao' loptu pod prečku. Korak bliže pobjedi Rijeka je stigla u 59. minuti drugom golom Brazilca Hebera na utakmici. Nikola Moro je 'poklonio' Riječanima loptu na centru, Čolak je povukao, te sjajno asistirao Hebera koji hladnokrvno prebacuje istrčalog Livakovića za uvjerljivo 3-1 vodstvo. Sjajnu predstavu Rijeka je zaključila i četvrtim golom, u 87. minuti Jakov Puljić je majstorski pogodio preko zida iz slobodnjaka sa 25 metara.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 56 bodova, Hajduk je drugi sa 47 bodova, a Rijeka na trećem mjestu ima 44 boda. Osijek na četvrtom mjestu ima 39 bodova i dvije utakmice manje.

Sve golove s utakmice pogledajte ispod.

UŽIVO:

Rijeka - Dinamo 4:1

Dinamo: Livaković - Stojanović, Lešković, Benković, Sosa - Moro, Doumbia, Ademi - Gojak, Gavranović, Olmo Rijeka: Sluga - Zuta, Župarić, Punčec, Leovac - Grahovac, Bradarić - Kvržić, Pavičić, Heber - Čolak.

Kraj

86' GOOL Puljić je tukao iz slobodnog udarca iskosa s vrha 16-erca sjajno poslao loptu u mrežu. (Gol pogledajte ovdje)

82' Stojanović je odigrao za Olma, njegov udarac prošao je kraj vratnice. Dobra je to bila prilika za Modre.

75' Tukao je Olmo s dvadesetak metara, ali Sluga nije imao problema.

72' Prepustili su domaćini Modrima posjed, međutim Modri ne mogu do prilike.

66' Rrahmani je ušao umjesto Mora.

62' Črnic je ušao umjesto Kvržića.

59' GOOL Moro je napravio pogrešku na sredini terena, Čolak je stigao do lopte i uposlio Hebera. Brazilac je lagano prebacio Livakovića i povisio vodstvo domaćina. (Gol pogledajte ovdje).

56' Ademi je zaprijetio, ali Sluga je zaustavio njegov udarac.

54' Hajrović je pao na rubu kazenog prostora. Bunili su se Modri, ali je Batinić pustio da se igra nastavi.

51' Hajrović je ušao umjesto Gojaka.

48' GOOL Nakon pogreške Doumbie, Čolak je krenuo na gol, ali udarac je obranio Livaković. Braniči Dinama nisu uspjeli izbiti loptu pa je ona došla do Pavičića, koji ju je s 15-ak metara pospremio u mrežu. (Gol pogledajte ovdje)

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

43' Heber je zaradio žuti karton. Batinić ih je za sada podijelio šest.

36' Kvržić je bio u odličnoj poziciji, ali njegov udarac s 18 metara završio je u bloku.

27' CRVENI Lešković je zbog neopreznog starta dobio drugi žuti karton. (Isklučenje pogledajte ovdje)

25' Stojanović je ubacio u sredinu, Ademi je bio najviši, međutim tukao je bezopasno.

19' GOOL Nakon katastrofalne pogreške Livakovića, Čolak je presjekao loptu, došla je ona do Hebera koji ju je gurnuo u praznu mrežu. (Gol pogledajte ovdje)

16' GOOL Olmo je lijepo ubacio s lijeve strane, Gavranović se odlično snašao i glavom poslao loptu u gol. (Gol pogledajte ovdje)

14' Olmo je pokupio loptu nakon kornera, ali nije uspio ubaciti.

11' Kvržić je dobio žuti zbog starta s leđa.

10' Gavranović je zaprijetio s 18 metara, ali Sluga nije imao problema.

9' Zuta je ubacio u sredinu, ali Livaković je prvi došao do lopte.

8' Heber je tukao glavom nakon ubačaja iz kornera, ali lopta je otišla pored vratnice

8' Još uvijek nema prilika.

4' Kvžić je lijepo pronašao Hebera na lijevoj strani, tražio je Brazilac Čolaka u sredini, ali izbacila je Dinamova obrana loptu u korner.

2' Lešković je dobio žuti na samom startu.

1' Počela je utakmica.

16:03 - Stigli su sastavi.