DAN KAD JE CIJELA NACIJA PLAKALA OD SREĆE: / Prije 19 godina dogodio se najveći uspjeh u povijesti hrvatskog nogometa

Na današnji dan prije točno 19 godina hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je svoj najveći uspjeh.

11.7.2017.
11:17
Screenshot

Na susretu protiv Nizozemske za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj Vatreni su slavili s 2:1.

Momčad Ćire Blaževića povela je u 14. minuti majstorijom Roberta Prosinečkog. U 22. je izjednačio Boudewijn Zenden. Najbolji strijelac tog prvenstva Davor Šuker stavio je točku na 'i' u 36. minuti. Šestim golom na SP-u osigurao je Zlatnu kopačku.

Koliko je to bila velika pobjeda dovoljno govore imena koja su tada bila u sastavu Nizoezmske poput Van der Sara, Stama, braće De Boer, Bergkampa, Kluiverta, Seedorfa, Cocua, Davidsa i Overmarsa. Predvodio ih je slavni Guus Hiddink.

Za Hrvatsku su u prvih 11 zaigrali Ladić, Soldo, Bilić, Štimac, Stanić, Jarni, Jurčić, Asanović, Prosinečki, Boban i Šuker, dok su u priliku s klupe dobili Vlaović i Tudor.