CITY I UNITED PODIJELILI BODOVE U SLABOM DERBIJU: / Utakmica engleskih giganata prošla je bez ijedne prave prilike

Oba su sastava više mislila na obranu vlastitog gola no na ugrožavanje suparničkog

12.12.2020.
20:41

U derbiju 12. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i Manchester City su na Old Traffordu igrali 0-0.

BILIĆ PONOVNO PORAŽEN: /

Njegov WBA ostao predzadnji u ligi, utakmicu obilježio gol nakon 20 sekundi

Bio je to susret u kojemu su obja sastava više mislila na obranu vlastitog gola no na ugrožavanje suparničkog, pa je 90 minuta proteklo bez ijedne prave prilke za pogodak.

Manchester United je sada sedmi sa 20 bodova, dok je City osmi sa 19.

WBA ponovno izgubio

Ranije u subotu hrvatski veznjak Filip Krovinović odigrao je svih 90 minuta za West Bromwich Albion, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, u 1-2 (0-1) porazu na gostovanju kod Newcastle Uniteda. Utakmica nije mogla lošije početi za WBA jer je Newcastle poveo nakon samo 20 sekundi. Joelinton je proigrao Almirona koji je ostao sam na 15-ak metara od gostujućih vrata te snažnim udarcem svladao Johnstonea.

Početkom nastavka Furlong je u 50. minuti poravnao na 1-1 odlično natrčavši na prizemni ubačaj Philipsa. Pred sam kraj utakmice WBA je ipak ostao bez boda nakon što je Gayle u 82. minuti odličnim udarcem glavom iskoristio centaršut Murphyja.WBA je tako ostao pretposljednji, 19. sa šest bodova, koliko ima i 18. Burnley, dok 17. Fulham ima bod više. Newcastle je, pak, pobjedom skočio na 11. mjesto sa 17 bodova.