CIBONA IZGUBILA POD TORNJEM: / Zagrepčani izdržali tri četvrtine, a onda je uslijedio potop

Još u petak je Zadar svladao MZT sa 105-80 i sada je naš predstavnik na omjeru 7-7, a makedonski na 2-12.

30.12.2017.
22:53
Igor Kralj/PIXSELL

Košarkaši Cibone u susretu su 14. kola regionalne ABA lige izgubili u KC "Dražen Petrović" od Budućnosti 87-93 (17-17, 23-22, 22-26, 25-28).

Cibona se protiv jedne od momčadi iz samoga vrha natjecanja dobro držala pune tri četvrtine, ali u posljednjih 10 minuta do izražaja je došla veća kvaliteta igrača momčadi iz Podgorice, a prednjačio je Amerikanac Kyle Gibson koji je svih svojih 19 poena postigao u drugom poluvremenu.

Pobjeda Cedevite

Kod Cibone najefikasniji je bio Marko Tomas sa 21 košem, Luka Žorić je dodao 18 uz 10 skokova, dok je Nemanja Gordić ubacio 23 poena za Budućnost. Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 6-8, a Budućnost na 12-2.

Ranije u subotu je Cedevita kao gost u Laktašima svladala Igokeu sa 69-61 (15-18, 18-12, 13-12, 23-19). Filip Krušlin ubacio je 15 poena za Cedevitu, Demetris Nichols i Andrija Stipanović su dodali po 13, dok je Nikola Jevtović sa 21 ubačajem bio prvo ime domaće momčadi. Cedevita sada ima omjer pobjeda i poraza 11-3, dok je Igokea pala na 5-9.