SPEKTAKL NA STAMFORD BRIDGEU: / Willian doveo domaćine na prag raja, a onda je Messi prvim golom Chelseaju utišao tribine

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je za katalonsku momčad cijeli susret.

20.2.2018.
22:21

U prvoj utakmici osmine finala nogometne Lige prvaka Chelsea je u utorak na domaćem terenu protiv Barcelone odigrao 1-1 (0-0), a uzvrat je 14. ožujka na Camp Nou. Iako je Barca bila nadmoćna u posjedu lopte teško se je probijala kroz gusti obrambeni zid Chelseaja, pa je ostala bez prave prigode u prvom poluvremenu. Chelsea je, pak, prijetio udarcima sa vrha kaznenog prostora. Dva puta Eden Hazard, u 5. i 43. minuti, ali trunku neprecizno, te Willian, u 33. i 41. minuti, no oba puta je pogodio vratnicu.

Jalova igra Barce

Nakon što je u prvom poluvremenu dva puta pogodio vratnicu s ruba šesnaesterca, Brazilac Willian u trećem pokušaju sa iste distance odlično plasiranim udarcem trese mrežu u 62. minuti za vodstvo Chelseaja.

DOMAGOJ VIDA OSTAVIO MOMČAD NA CJEDILU: /

Pogledajte kako je srušio Bayernovu zvijezdu u 16. minuti i zaradio izravni crveni

Barcelonina igra je i u drugom poluvremenu bila jalova, ali spaasila ih je greška braniča Christensena. On je iz čista mira uposlio Iniestu na vrhu kaznenog prostora, veznjak Barce se sjurio prema vratima i dao je povratnu loptu za Messija, koji u 75. minuti pogađa za 1-1.

Chelsea je jedan od rijetkih klubova kojima Messi dosad nije uspijevao zabiti pogodak, trebalo mu je 730 minuta za prvi gol protiv kluba sa Stamford Bridgea. Hrvatski veznjak Ivan Rakitić je u dresu Barce odigrao cijeli susret.

CHELSEA: Courtois, Rüdiger, Christensen, Azpilicueta, Marcos Alonso, Fàbregas (Drinkwater, 84), Kanté, Moses, Hazard, Willian, Pedro Rodríguez (Morata 83).

BARCELONA: Ter Stegen, Jordi Alba, Umtiti, Piqué, Sergi Roberto, Rakitić, Busquets, Paulinho (Vidal, 63), Iniesta (Gomes, 90+2) Messi, Luis Suárez.

STRIJELCI: 1-0 Willian (62), 1-1 Lionel Messi (75).

SUDAC: Cüneyt Çakır (TUR)

STADION: Stamford Bridge

GLEDATELJA: 41.000

UŽIVO

Chelsea - Barcelona 1-1

(Bayern - Bešiktaš 5-0)

Chelsea: Courtois; Moses, Rüdiger, Azpilicueta, Christensen, Marcos Alonso; Willian, Fabregas, Kanté, Pedro; Hazard. Zamjene: Caballero, Cahill, Zappacosta, Drinkwater, Hudson-Odoi, Giroud, Morata.

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba; Busquets, Rakitić, Iniesta, Paulinho; Messi, Suárez. Zamjene: Cillessen, Denis Suárez, O. Dembélé, Digne, André Gomes, Aleix Vidal, Vermaelen

Kraj

75' GOOL Messi je nakon 730 minuta i devet utakmica konačno zabio Chelseaju.

61' GOOL Willian je tukao s 20-ak metara i krasnim udarcem spremio loptu u mrežu.

57' Barca u ovom trenutku ima 71% vremena loptu u svom posjedu, no to za sada nije rodilo rezultatom.

53' Suarez je zaprijetio iskosa, ali nije našao put do mreže.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

41' Willian je još jednom zatresao stativu. Tukao je desnom nogom s vrha kaznenog prostora, ali opet su ga milimetri dijelili do gola.

39' Pique je tukao glavom nakon ubačaja iz kornera. Lopta je prošla kraj gola.

33' Willian je odlično tukao s vrha kaznenog prostora, ali je pogodio desnu stativu.

30' Ivan Rakitić je dobio žuti karton zbog starta s leđa nad Willianom.

24' Messi je napravio gužvu u kazenom prostoru, pokušao je petom odigrati za Suareza, ali Chelseajeva obrana pročitala je njegovu namjeru.

17' Suarez je tukao iz prve s ruba šesnaesterca, ali je lopta završila u bloku.

16' Paulinho je dočekao je centaršut i s 11m pucao glavom, ali daleko do gola. Velika je to bila prilika.

10' Barce je povukla kontru, ali je obrana Chelseaja blokirala ubačaj s desne strane.

9' Dosta dobro stoje domaćini na terenu. Hazard i Willian odlično igraju.

5' Hazard je zaprijetio. Tukao je s desne strane malo preko gola.

5' Traje početno odmjeravanje snaga. Barca ima nešto više loptu u nogama.

1' Počela je utakmica.

19:52 - Zanimljvio je da Fabregas i Pedro igraju protiv bivše momčadi, dok nema Alvara Morate i Oliviera Girouda pa će Hazard će biti lažna devetka.

19:44 - Stigli su i sastavi s druge utakmice.

Bešiktaš:Fabri (GK) - Adriano Pepe Ricardo Quaresma Ryan Babel Gary Medel Atiba Hutchinson (C) Domagoj Vida Vágner Love Caner Erkin Talisca

Bayern Munchen:Sven Ulreich (GK) Mats Hummels Javi Martínez Robert Lewandowski James Rodríguez Jérôme Boateng Arthuro Vidal Thomas Müller (C) David Alaba Kingsley Coman Joshua Kimmich

19:40 - Stigla je i prva postava Barcelone, očekivano - Ivan Rakitić kreće od prve minute

19:35 - prvo su stigli sastavi za utakmicu koja se igra u Njemačkoj