DINAMOVA SKUPINA / Chelsea slavio u Milanu i dodatno otežao Dinamu: Kovačić sjajno asistirao

Na ljestvici vodi Chelsea sa sedam bodova, RB Salzburg ima šest, a Dinamo i Milan po četiri boda.

11.10.2022.
23:27

U susretu 4. kola E skupine nogometne Lige prvaka Chelsea je na gostovanju pobijedio Milan sa 2-0 preuzevši vrh ljestvice u skupini u kojoj se nalazi zagrebački Dinamo.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 18. minuti. Fikayo Tomori je srušio u kaznenom prostoru Masona Mounta, koji je išao sam na gol.

Tomori je dobio crveni karton, a gosti jedanaesterac koji je realizirao Jorginho. S igračem više "Bluesi" su u 34. minuti stigli i do drugog gola. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić sjajno je pronašao Pierrea-Emericka Aubameyanga koji je utrčao po desnoj strani u kazneni prostor te svladao Cipriana Tatarusanua.

U nastavku susreta londonski sastav je rutinski obranio prednost upisavši drugu pobjedu u skupini. Ante Rebić je za Milan igrao od 62. minute, dok je Kovačić odigrao cijeli susret za goste.