ČAČIĆU, VIDIŠ LI OVO: / Evo igrača od kojeg će strepiti Vatreni

Večeras su prijateljske utakmice igrale reprezentacije koje su hrvatski suparnici na Euru u Francuskoj. Češka je remizirala 1:1 kod Švedske, dok su Turci u gostima svladali Austriju 2:1.

29.3.2016.
22:35

Očito Turci vole igrati u Beču, gdje su u dramatičnom četvrtfinalu prije osam godina izbacili Vatrene s Eura u četvrtfinalu. Hrvatska će 12. lipnja otvoriti svoj nastup upravo protiv Turske, na pariškom Parku prinčeva.

Sjajan slobodnjak turskog ofanzivca

Junuzović je doveo domaćina u vodstvo u 22. minuti, a onda je potez utakmice izveo Hakan Çalhanoglu, koji je zabio iz slobodnog udarca u 43. minuti.

Pobjedu gostima donio je Rakitićev suigrač iz Barcelone, Arda Turan, pogotkom u 57. minuti.

Turci bez poraza 13 utakmica

Turci su ovom pobjedom produžili niz bez poraza na 13 susreta. Pritom su ostvarili 10 pobjeda i tri neodlučena ishoda.

Turci su započeli utakmicu u sastavu Babacan - Gonul, Calik, Topal, Caner Erkin - Tufan - Selcuk Inan, Calhanoglu, Ozyakup, Arda - Cenk Tosun, a u nastavku su u igru ušli Sener Ozbayrakli, Nuri Sahin, Koybasi, Yunus, Volkan Sen i Oztekin.

Švedska i Češka odigrali neodlučeno

Švedska i Češka odigrale su 1:1. Domaćin je poveo u 14. minuti golom Marcusa Berga, da bi Česi izjednačili preko MatejaVydre u 26. minuti. Za Švedsku je igrao Zlatan Ibrahimović, ali se nije upisao u strijelce.

Češki izbornik Pavel Vrba je otvorio utakmicu u sastavu Vaclik - Gebre Selassie, Sivok, Suchy, Pudil - Darida, Maraček - Skalak, Kolar, Krejči - Vydra. U drugom dijelu načinio je šest izmjena, a priliku su dobili Frydek, Brabec, Šural, Rada, Necid i Dočkal.

Česi su ovom remijem prekinuli niz od dva uzastopna poraza od Škotske (0-1) i Poljske (1-3).

Češka je suparnik Hrvatske u skupini na Euru, s njom će Čačićeva momčad igrati 17. lipnja u St. Etienneu.