Nogometna reprezentacija Brazila pobijedila je i u 2. kolu olimpijskog turnira. U sklopu skupine C na Old Traffordu u Manchesteru momčad izbornika Mane Menezesa slavila je 3:1 protiv Bjelorusije.

29.7.2012.
21:33

Iako je Brazil gubio već od 8. minute i gola Rennana Bardinija Bressana, ubrzo su uspjeli postaviti stvari na svoje mjesto na krilima Neymara koji je upisao gol i dvije asistencije.

Već u 15. minuti napadač Milana Alexandre Pato zabio je glavom za 1:1 na ubacivanje Neymara, a Brazil je do vodstva stigao u 65. minuti nakon njegove nove genijalnosti. Naime, majstorski je opalio napadač Santosa slobodni udarac s više od 20 metara i iznenadio bjeloruskog vratara Gutora udarcem u njegov gornji kut.

Posljednji gol za konačnih 3:1 postignut je u trećoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Oscar kojem je prethodno sjajno loptu petom podvalio Neymar.

Brazilci sada imaju maksimalnih šest bodova i osigurali su plasman u drugi krug natjecanja.