BRAZIL BEZ NEYMARA STIGAO DO VAŽNE POBJEDE: / Slavili i Argentinci, Messi ponovno nije zabio

Messi nije uspio zabiti protiv Perua pa je nakon četiri utakmice kvalifikacija ostao na jednom jedinom postignutom zgoditku

18.11.2020.
11:21

Nogometaši Argentine i Brazila zabilježili su u 4. kolu južnoameričkih kvalifikacija za SP 2022 gostujuće pobjede kod Perua i Urugvaja.

SRAMOTAN PORAZ KOLUMBIJE U KVALIFKACIJAMA ZA SP: /

Ovakvo nešto im se nije dogodilo već više od 40 godina

Brazilci su slavili u derbiju kola u Montevideu protiv Urugvaja s 2-0 i nakon četiri kola vode na ljestvici s maksimalnih 12 bodova. Iako bez prve zvijezde Neymara, Brazilci su prikazali odličnu predstavu, pogotovu u prvom dijelu, a Urugvaj je doživio tek drugi poraz kod kuće u zadnja čak 32 susreta. Peterostruke svjetske prvake u vodstvo je doveo u 33. minuti veznjak Juventusa Arthur udarcem s ruba kaznenog prostora, a u zadnjim trenucima prvog dijela Richarlison iz Evertona je udarcem glavom zabio za 2-0. To je bio i konačan rezultat, a u drugom dijelu igralo se vrlo grubo, pa je isključen napadač domaćih Edinson Cavani. Urugvajci su igrali bez Luisa Suareza koji je zaražen koronavirusom.

Argentinci su u Limi pobijedili Peru s 2-0 također golovima postignutim u prvom poluvremenu. U 17. minuti napadač Stuttgarta Nicolas Ivan Gonzalez zabio je za 1-0, a jedanaest minuta kasnije Lautaro Martinez je zaobišao vratara i postavio konačnih 2-0. Lionel Messi nakon četiri utakmice kvalifikacija ostao je na jednom jedinom postignutom zgoditku, a Argentina je nakon 20 godina povezala tri pobjede u gostima.