HRVATI NAPRAVILI POMUTNJU: / Kome pripisati ovaj pogodak?

U utakmici 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je u Firenci pobijedila Udinese s 3:0, a u među istaknutim su pojedincima bili i hrvatski nogometaši Nikola Kalinić i Milan Badelj.

6.12.2015.
17:21
Screenshot

Fiorentina je povela u 26. minuti nakon što je Milan Badelj pucao s dvadesetak metara, a lopta je pogodila Kalinića i završila u mreži. Domaćinu je pomogao i gostujući vratar Orestis Karnezis koji je loše reagirao. Iako su kao strijelca najprije svi mediji navodili Kalinića, službena internetska stranica je gol pripisala Badelju.

Kalinić izborio jedanaesterac

Očito će o ovome biti još dosta rasprave, a dok se ne riješi nedoumica, spomenimo da bi Kaliniću ovo bio deseti prvenstveni pogodak ove sezone, a Badelju prvi. Na vrhu ljestvice strijelaca je napadač Napolija Gonzalo Higuain koji je na brojci od 14 pogodaka.

Kalinić je u 62. minuti izborio kazneni udarac koji je realizirao Josip Iličić, a konačnih 3:0 je postavio Gonzalo Rodriguez u 86. minuti nakon ubačaja iz kornera. Kalinić i Badelj su odigrali cijeli susret za Fiorentinu, dok Ante Rebić nije ulazio u igru. Nije nastupio niti Stipe Perica za gostujući sastav.

Kiks Napolija

Fiorentina je iskoristila poraz Napolija i probila se na drugo mjesto ljestvice. Napoli je neočekivano izgubio na gostovanju kod Bologne s 2:3. Domaćin je do 87. minute imao uvjerljivih 3:0 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Mattiji Destru (14. i 60 minuta) i Luci Rossettiniju koji je pogodio mrežu Napolija u 21. minuti. No, najbolji strijelac Serie A Higuain pogocima u 87. i 90. minuti učinio je završnicu dvoboja neizvjesnom. Ipak, domaća momčad uspjela je spriječiti potpuni preokret u sudačkoj nadoknadi.

Na ljestvici vodi Inter s 33 boda, Fiorentina ima 32, a Napoli 31 bod. Slijede Roma s 28 i Juventus s 27 bodova. Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Frosinone (14), Carpi (9) i Verona (6).