BORUSSIA M. - BAYERN 5-0 / Luda noć u Njemačkoj: Bavarci potopljeni i povijesno izbačeni iz Kupa; No, nije to jedina senzacija

Borussia Monchendgladbach razbila Bayern 5-0. Karlsruhe izbacio Bayer iz Leverkusena iz njemačkog Kupa.

27.10.2021.
22:37
AFP, CHRISTOF STACHE

U 58. minuti utakmice 2. kola njemačkog nogometnog Kupa, Borussia Monchendgladbach je povela protiv Bayern iz Munchena na svom terenu 5-0. Izgledalo je to nestvarno. Više od 48 000 ljudi na Borussia Areni skandiralo je, klicalo svojim junacima koji su u srijedu navečer izborili plasman u 3. kolo njemačkog Kupa. Bio je ovo jedan od najtežih poraza velikana iz Bavarske, najboljeg njemačkog kluba. Dugo će se još pričati o ovoj utakmici.

ODLAZI LI DANI OLMO IZ LEIPZIGA? /

Pojavila se vijest da ga želi i veliki Bayern Munchen, evo što nam je o tome rekao njegov menadžer

Moglo je biti i 6-0, da je Hoffman zabio situaciju jedan na jedan. U 20. minuti domaćin je imao penal.

Bensebaini je iz penala bio precizan i matirao Neuera za 3-0. To mu je bio drugi gol na utakmici.

M'Gladbach je igrao kao u transu, imali su 4 udarca u okvir gola do 27. minute. Ukupno osam u odnosu na samo dva Bayernovih uzdanica, od toga niti jedna im lopta nije išla u okvir gola.

Drugo poluvrijeme otvorili su strašno. U 51. minuti Embolo je zabio za 4-0 a samo šest minuta poslije isti igrač pogađa za nestvarnih 5-0.

I Bayer ispao

Karlsruhe je u srijedu navečer napravio još jednu senzaciju u ovoj fazi njemačkoga Kupa nakon što su s 2:1 u gostima pobijedili Bayer iz Leverkusena.

Nogometaši gostujuće momčadi, koji su trenutno na osmome mjestu 2. Bundeslige, poveli su u 5. minuti golom Cueta i vodstvo su držali sve do 54. minute kad je Frimpong vratio domaći Bayer u igru. Karlsruhe nije potonuo, upravo suprotno. U 63. minuti zahvaljujući katastrofalnoj reakciji golmana Leverkusena momčad je povela s 2-1.

Lukas Hradecky dodao je loptu ravno u noge Choiju Kyoung-roku (a htio je svom braniču) koji je preciznim udarcem gostima donio prednost i, pokazalo se, prolazak u osminu finala njemačkog Kupa.