DRAMA DO ZADNJE SEKUNDE / Borna Sosa pocrvenio, njegov Stuttgart imao vodstvo, pa nakon preokreta ipak ispao iz Kupa

Eintracht je nakon preokreta izbacio Stuttgart i izborio finale Kupa

3.5.2023.
22:59

U finalu DFB Pokala će igrati nogometaši Leipziga i Eintrachta, klub iz Frankfurta je na polufinalnom gostovanju slavio kod Stuttgarta s 3-2.

KRVOPROLIĆE SVE UŽASNULO /

Oko nezapamćenog masakra u Beogradu na društvenim mrežama oglasio se i Dejan Lovren

Domaćin je poveo u 19. minuti golom Portugalca Tiaga Tomasa, ali su gosti u nastavku polufinala sve okrenuli. Prvo je Francuz Ndicka u 51. izjednačio, dok je Japanac Kamada samo četiri minute kasnije zabio za 2-1 Eintrachta.

U 77. minuti Kolo Muani je bio miran i precizan s bijele točke za 3-1 Eintrachta, dok se mala nada za Stuttgart pojavila u 83. minuti kada je Millot smanjio na 2-3.

No, domaći sastav je novi udarac doživio u 85. minuti i zadao mu ga je njegov igrač. Hrvatski reprezentativac Borna Sosa je u 80. i 85. zaradio žute kartone te s igračem manje Stuttgart nije uspio doći do izjednačenja i produžetaka.

Zanimljivo je navesti da je dan ranije pocrvenio također hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol, ali to njegov Leipzig, koji se plasirao u finale, nije skupo platio.

Za Eintracht u ovom susretu nisu konkurirali hrvatski nogometaši Kristijan Jakić i Hrvoje Smolčić.

U utorak je finale osigurao Leipzig koji je u gostima, s uvjerljivih 5-1, pobijedio Freibiurg. Te su dvije momčadi prošle sezone igrale u finalu ovog natjecanja te je i tada slavio Leipzig, boljim izvođenjem jedanaesteraca.