OD BLAMAŽE DO SLAVLJA: / Njemački velikan gubio 0:3, a onda napravio neviđeni preokret!

Norveški Odd bio je na pragu je senzacije protiv dortmundske Borussije. U prvoj utakmici 4. pretkola Europske lige, domaćini su poveli već u 14.

20.8.2015.
22:20
afp

Nakon 22 minute igre, već je bilo 3:0 za domaćina, zabili su još Nordkvelle i Ruud iz slobodnog udarca. Momčad koja je prošle sezone igrala u osmini finala Lige prvaka i ispala od kasnijeg finalista Juventusa, opasno je "visjela" u pretkolu Europske lige u norveškom Skienu.

Dva gola Aubameyanga

I onda odlučila kako je dosta. Borussijin preokret započeo je Aubameyang u 34. minuti za 3:1. Tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. Ubrzo, u 47. minuti Kagawa je zabio za 3:2, da bi još jednom zabio Aubameyang (76.), a pobjedu momčadi Thomasa Tuchela koji je naslijedio Jürgena Kloppa, donio je Mkhitaryan u 85. minuti.

Ovakav preokret prvi je od 2011. i utakmice u kojoj je Club Brugge s 4:3 svladao Maribor, nakon što je gubio 0:3.

Van Persie spasio Fener u 90. minuti

Nizozemac Robin van Persie spasio je svoj novi klub Fenerbahče na gostovanju kod grčkog Atromitosa. Bivši napadač Manchester Uniteda zabio je prvijenac u dresu turskog kluba za minimalnu pobjedu u 90. minuti.

Osvajač španjolskog superkupa, Athletic Bilbao, nedavno je pobijedio Barcelonu 4:0, ali je poražen na gostovanju kod slovačke Žiline. Iako su Baski vodili 2:0 golovima Merina i Sole, domaćin je slavio s 3:2. U 4. minuti sudačke nadoknade svoj drugi gol zabio je Willian. Tudorov PAOK može već slaviti prolaz u skupinu Europske lige, nakon 5:0 pobjede protiv danskog Brondbyja.

Rezultati 4. pretkola Europske lige: Astra - Alkmaar 3:2, Dinamo Minsk - Red Bull Salzburg 2:0, Gabala - Panathinaikos 0:0, Ajax - Jablonec 1:0, Krasnodar - HJK 5:1, Slovan - HAJDUK 1:0, Molde - Standard Liege 2:0, PAOK - Brondby 5:0, Sparta Prag - Thun 3:1, Zorya - Legia 0:1, Milsami - St. Etienne 1:1, Atromitos - Fenerbahče 0:2, Rabotnički - Kazan 1:1, Steaua - Rosenborg 0:3, Young Boys - Qarabag 0:1, Žilina - Athletic Bilbao 3:2, Altach - Belenenses 0:1, Bordeaux - Kairat Almaty 1:0, Odd - Borussia (D) 3:4, Viktoria Plzen - Vojvodina 3:0, Lech - Videoton 3:0, Southampton - Midtjylland 1:1