BAYERN ODNIO PUNI PLIJEN IZ DORTMUNDA: / Lewandowski, Alaba i Sane srušili Borussiju, Bavarci sami na vrhu tablice

Bayern je prije ovoga posljednji put slavio u Dortmundu prije dvije godine

7.11.2020.
21:10

U najvećem derbiju njemačkog nogometa Borussia Dortmund je u subotu na svom stadionu u uzbudljivoj utakmici izgubila od Bayerna sa 2-3, čime su se Bavarci izdvojili na prvom mjestu prvenstvene ljestvice.

LEIPZIG OSVOJIO NOVA 3 BODA I ZASJEO NA VRH BUNDESLIGE: /

Stuttgart prosuo pobjedu, Sosa odigrao cijelu utakmicu

Borussia je povela nakon lijepe akcije u 45. minuti, a strijelac je bio Marco Reus. No, domaćini nisu uspjeli otići na odmor s prednošću, jer je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela David Alaba izjednačio pogotkom iz slobodnog udarca sa 18 metara.

Haalandov utješni gol

Već na startu drugog poluvremena, u 48. minuti, novi pogodak Bayerna. Branič Lucas Hernandez ubacio je sa lijevog boka, a Robert Lewandowski glavom iz teške pozicije trese mrežu. Novi pogodak domaćini su primili iz kontranapada, kojeg je u 80. minuti zaključio Leroy Sané.

Do kraja susreta Borussia je uspjela tek ublažiti poraz, pogotkom Erlinga Halanda (83). Posljednju prvenstvenu pobjedu protiv Bayerna momčad iz Dortmunda je ostvarila prije dvije godine na svom terenu (3-2).