DER KLASSIKER / Bayern bez Josipa Stanišića deklasirao Borussiju D. i zasjeo na čelo Bundeslige

1.4.2023.
21:50

Nogometaši Bayerna iz Muenchena vratili su se na vrh ljestvice njemačkog prvenstva uvjerljivom 4-2 (3-0) domaćom pobjedom u velikom derbiju protiv Borussije iz Dortmunda.

'LUDILO' U BUNDESLIGI /

Niko Kovač gubio 0:2 do 85. minute pa se spasio poraza, Gvardiol s Leipzigom doživio još jedan bolan udarac

Susret je uvelike usmjerio veliki kiks vratara Borussije Kobela iz 13. minute. Upamecano je tada pokušao okomitom loptom uposliti Sanea, Kobel je "pročitao" to dodavanje, istrčao s vrata, ali onda i promašio loptu koja je završila u mreži. Na kraju je taj pogodak upisan kao autogol Kobela. Bayern je iskoristio zbunjenost Borussije u narednim minutama te s dva gola Thomasa Muellera u 18. i 23. minuti kada je dva puta našao na pravom mjestu u pravo vrijeme pobjegao na nedostižnih 3-0.

Početkom nastavka Bayern je odigrao još jednu sjajnu akciju koju je u 51. minuti Coman pretvorio u pogodak za 4-0. Do kraja dvoboja Borussia je uspjela ublažiti poraz golovima Cana iz kaznenog udarca u 72. minuti i Malena u 90. minuti.

Josip Stanišić ostao je na klupi Bayerna.

Vodeći Bayern sada ima 55 bodova, dva više od druge Borussije, a četiri više od trećeg Uniona iz Berlina.