DEMBELE ZA POBJEDU / Barcelona slavila u velikom derbiju i pobjegla Realu na plus tri: Sjajna utakmica puna lijepih poteza i žustrih rasprava

Barcelona je prva u La Ligi

8.1.2023.
23:19

Nogometaši Barcelone postigli su jedan pogodak što je bilo dovoljno za minimalnu pobjedu 1-0 na gostovanju kod Atletico Madrida u derbiju 16. kola španjolskog prvenstva.

TAKAV VAM JE ON /

Uzdrmana Sevilla na krilima Rakete napokon upisala pobjedu: Sjajni Rakitić asistirao u slavlju

Ousmane Dembele je u 22. minuti donio tri boda Barceloni, ali veliki dio posla kod tog pogotka obavio je Pedri koji se sjurio prema kaznenom prostoru kroz nekolicinu suparničkih igrača, proslijedio loptu prema Gaviju koji se dobro zagradio i dodao loptu francuskom napadaču, a ovaj preciznim udarcem pogodio donji desni kut Atleticovih vrata.

U prvom poluvremenu je Atletico prijetio u više navrata, ali su njihovi udarci u izglednim situacijama ili bili neprecizni, ili su završili u bloku Barcelonine obrane.

Užarilo se pred kraj

Ousmane Dembele je u 62. minuti bio vrlo blizu drugom pogotku, ali je njegov šut djelomično blokiran pa je lopta pogodila vanjski dio vratnice. U 72. minuti se drugi put zatresla mreža domaće momčadi, ali je Ferran Torres bio u zaleđu.

U drugoj minuti sučevog dodatka sudac Munuera Montero je pokazao crvene kartone Stefanu Saviću i Ferranu Torresu zbog kraćeg hrvačkog obračuna oko sredine igrališta, kad je lopta već bila daleko od njih.

U petoj minuti dodatka Araujo je izbio loptu s gol-crte nakon udarca Antoinea Griezmann i tako onemogućio najopasniji pokušaj Atletica da dođe do izjednačenja.

Najbolja obrana LaLige je po 12. put u ovoj sezoni sačuvala svoju mrežu i tako je Barcelona došla do 13. pobjede te se sa 41 bodom izdvojila na vrhu ljestvice. Real Madrid je ostao na 38 bodova, a treći je Real Sociedad sa 32 boda. Na četvrto mjesto se probio Betis sa 28 bodova, a po bod manje imaju Atletico Madrid i Villarreal.