Nogometaši Barcelone slavili su na gostovanju kod Mallorce s 4:2 u sklopu 11. kola prve španjolske lige, te stavili dodatan uteg na leđa branitelju naslova Real Madridu.

11.11.2012.
20:13

Mallorca se dobro držala sve do 28. minute i slobodnog udarca koji je izveo Xavi Hernandez i sjajno pogodio preko živog zida za vodstvo katalonskog sastava. Bio je to peti pogodak Xavija iz slobodnog udarca u posljednjih pet sezona, što ga čini najboljim domaćim igračem u Primeri po tom kriteriju.

Vodstvo Barcelone podebljao je Lionel Messi u 44. minuti, ali uz veliku pomoć izraelskog vratara Aouatea. Argentinac je opalio traljavo s otprilike 22, 23 metra, Aouate se postavio da će prihvatiti loptu, koja je išla po podu, u naručje, ali mu je ista iskliznula, te kroz ruke prošla u gol. Samo minutu kasnije Cristian Tello zabija iskosa, s ruba šesnaesterca, s lijeve strane za 3:0.

U svega tri minute razmaka u nastavku susreta Mallorca od 0:3 dolazi do 2:3. Najprije je Michael Pereira iskoristio proigravanje Victora, koji je pak oduzeo loptu Mascheranu, koji se njome poigravao na 30-ak metara od svog gola. Nakon igranja rukom Busquetsa Victor iz penala zabija za 2:3, ali sve nade u veliki povratak igračima Mallorce ruši Messi svojim 15. pogotkom sezone.

Alexis Sanchez mu je prsima spustio loptu na otprilike 13 metara od gola, malo iskosa s lijeve strane, a sjajni Argentinac pogađa same rašlje nemoćnog izraelskog vratara na golu Mallorce.

Messi je dvama golovima Mallorci stigao na broju od 76 pogodaka u kalendarskoj godini, čime je nadmašio legendarnog Brazilca Pelea (75). Ispred Messija je još samo Nijemac Gerd Müller, koji je 1972. godine u 60 utakmica postigao 85 golova.

Messi je za 76 pogodaka ove godine trebao 59 nastupa, a do kraja godine ga očekuje još 8 utakmica. Hoće li mu to biti dovoljno za još 10 pogodaka, odnosno rušenje velikog Gerda Müllera, treba tek vidjeti.

Valladolid - Valencia 1:1 (Perez 65-11m / Cissokho 15)

Atletic Bilbao - Sevilla 2:1 (De Marcos 27, Susaeta 45+1 / Negredo 79-11m)

Mallorca - Barcelona 2:4 (Pereira 55, Victor 58-11m / Xavi 28, Messi 44, 70, Tello 45)

Levante - Real 1:2 (Angel Rodriguez 62 / Ronaldo 21, Morata 84)

Redoslijed: 1. Barcelona 31 2. Atletico Madrid 25 3. Real Madrid 23 4. Betis 19 ...