BARCELONA - SEVILLA 4: / 0; Branitelj naslova razmontirao društvo iz Andaluzije

Derbi 8. kola španjolske La Lige

6.10.2019.
23:14

U derbiju osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou pobijedila Sevillu sa 4-0 skočivši na drugo mjesto ljestvice.

Luis Suarez

MALLORCA - ESPANYOL 2:0: /

Ante Budimir sjajno se snašao i zabio svoj drugi gol sezone

Sevilla odlično ušla u utakmicu

Sevilla je odlično ušla u utakmicu i u prvih 25 minuta imala je tri sjajne prilike, međutim u nastavku prvog poluvremena Barca se probudila i s tri gola riješila pitanje pobjednika.

Domaćin je stigao do vodstva u 27. minuti sjajnim 'škaricama' Luisa Suareza. Pet minuta kasnije Arturo Vidal je zabio za 2-1, a do kraja poluvremena među strijelce se upisao i Ousmane Dembele.

Tomás Vaclik of Sevilla FC during the match FC Barcelona v Sevilla FC, of LaLiga, 2019/2020 season, date 8. Camp Nou Stadium. Barcelona, Spain, 06 OCT 2019., Image: 475361027, License: Rights-managed, Restrictions: *** World Rights Except Japan, Spain, France and The Netherlands ***, Model Release: no, Credit line: pressinphoto / ddp USA / Profimedia

U nastavku susreta među strijelce se upisao i Lionel Messi postigavši u 78. minuti sjajan pogodak iz slobodnog udarca.

Barca igrala s dva igrača manje

Od 88. minute Barca je igrala s dva igrača manje nakon što je Ronald Araujo 'pocrvenio' kao posljednji igrač utakmice, dok je Dembele dobio drugi žuti zbog prigovora. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru u 69. minuti umjesto Vidala.

Atletico ponovno odigrao nulu

Atletico Madrid je ponovo odigrao 0-0, ovoga puta na gostovanju kod Real Valladolida. Bio je to već treći susret u zadnja četiri kola u kojem je momčad Diega Simeonea odigrala bez golova. Najbolju priliku na utakmici imao je domaćin u 36. minuti, no Sandro Ramirez nije iskoristio jedanaesterac. Pucao je visoko preko gola.

Valladolid's Spanish defender Joaquin Fernandez (L) vies with Atletico Madrid's Spanish forward Alvaro Morata during the Spanish league football match between Real Valladolid FC and Club Atletico de Madrid at the Jose Zorilla stadium in Valladolid on October 6, 2019., Image: 475342502, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: CESAR MANSO / AFP / Profimedia

Mallorca kao domaćin svladala Espanyol

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 8. kola Mallorca je kao domaćin svladala Espanyol sa 2-0 (1-0), a prvi pogodak postigao je hrvatski napadač Ante Budimir.

La Liga

Mallorca vs Espa�ol

061019/mallorca , Spain Cordon Press, Image: 475351416, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: / Cordon Press / Cordon Press / Profimedia

Bivši igrač zaprešićkog Intera i Lokomotive u 37. minuti se odlično snašao pri ubačaju Sastrea i prsima poslao loptu u mrežu za svoj treći pogodak u ovoj sezoni. Drugi pogodak za Mallorcu postigao je Salva Sevilla udarcem s ruba kaznenog prostora.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 18 bodova, Barcelona je druga s dva boda manje, a treći je Atletico Madrid sa 15 bodova.

REZULTATI: Mallorca - Espanyol 2-0 (BUDIMIR 37, Salva Sevilla 73) Celta Vigo - Athletic Bilbao 1-0 (Aspas 74) Valladolid - Atletico Madrid 0-0 Real Sociedad - Getafe 1-2 (Merino 5 / Mata 69, Maksimović 89) Barcelona - Sevilla 4-0 (Suarez 27, Vidal 32, Dembele 35, Messi 78)

U subotu: Valencia - Deportivo 2-1 (Gomez 27, Parejo 83-11m / Lucas 89) Leganes - Levante 1-2 (Braithwaite 76 / Marti 45+2-11m, Campana 49) Real Madrid - Granada 4-2 (Benzema 2, hazard 45+1, MODRIĆ 61, Rodriguez 90+2 / Machis 69, Duarte 77) Osasuna - Villarreal 2-1 (Ronacaglia 46, Avila 79 / Pau Torres 5)

U petak: Real Betis - Eibar 1-1 (Moron 66 / Orellana 34-11m)