Barcelona neće braniti naslov prvaka Europe u Münchenu nakon što su na Nou Campu u polufinale Lige prvaka protiv Chelsea odigrali 2:2.

24.4.2012.
8:31

Barcelona. Stadion: Nou Camp. Sudac: Cüneyt Çakır (Tur)

Strijelci: 1:0 - Busquets (35), 2:0 - Iniesta (43), 2:1 - Ramires (45+1), 2:2 - Torres (90+1)

Barcelona: Victor Valdes, Pique, Puyol, Fabregas, Xavi, Iniesta, Mascherano, Busquets, Alexis, Messi, Cuenca

Chelsea: Čech, Ivanović, Cahill, Terry, A. Cole, Ramires, Lampard, Mikel, Raul Meireles, Mata, Drogba

Kraj utakmice. Chelsea je uspio odigrati 2:2 na Nou Campu i tako izboriti finale u Münchenu.

szólj hozzá: Ba2-2Ch[Matchhighlight.com]

90' + 1- GOOOOOLLLL za Chelsea. Torres je od centra krenuo sam na Valdesa, lijepo ga zaobišao i poslao Chelsea u finale.

89' - Meireles zbog žutog kartona propušta finale ako Chelsea izbori. Srušio je Mascherana.

84' - Messi pogodio stativu. Argentinac se oslobodio na 16 metara, ali njegov udarac zaustavila vratnica.

82' - Poništen gol Barcelone. Katalonci su zabili i treći gol na utakmici, ali ovaj je opravdano poništen zbog zaleđa.

80' - Posljednja izmjena kod Chelseaja. Iz igre izlazi Drogba, a ulazi posljednjih deset minuta Fernando Torres.

78' - Busquets neprecizan s ruba 16-erca. Nakon mnogo odbijanja lopta je došla do igrača Barcelone, ali je njegov udarac otišao visoko iznad vratiju.

76' - Barcelona je stisnula Chelsea u njihovih 20 metara. Svi igrači engleske momčadi su oko ruba 16 metara i Barca teško pronalazi put do vratiju Čecha.

74' - Posljednja izmjena u Barceloni. Umjesto Fabregasa u igri je Keita.

71' - Messi požutio zbog prekršaja na Lampardu. Već u sljedećem napadu požutio je veznjak Chelseaja zbog prekršaja na Fabregasu.

68' - Izmjena u Barceloni. Umjesto Cuence ušao je Tello.

62' - Čech skinuo udarac Cuenci. Pokušao je napadač Katalonaca s lijeve strane, ali mu je vratar Chelseaja obranio pokušaj i odbio loptu u korner.

59' - Zbog zadržavanja igre požutio je Petr Cech.

58' - Druga izmjena kod Chelseaja. Iz igre izlazi Mata, a u igru ulazi Kalou.

54' - Alexis pucao glavom pokraj vratnice. Nakon ubacivanja Daniela Alvesa s desne strane Čileanac je bio najviši u kaznenom prostoru gostiju, ali je to otišlo pokraj gola.

50' - Iniesta je prvi igrač Barcelone sa žutim kartonom. Nepropisno je zaustavio Drogbu.

48' - Jedanaesterac za Barcelonu. Drogba je s leđa srušio Fabregasa. Messi je namjestio loptu, ali je njegov udarac završio na gredi.

47' - Ivanović blokirao Iniestu. Veznjak Barcelone pokušao je pucati sa 10-11 metara, ali odmah ga je blokirao srpski branič.

46' - Počinje 45 minuta istine za Barcelonu.

Kraj prvog dijela. Nakon prvih 45 minuta Chelsea na Nou Campu gubi 2:1, što je rezultat koji ih vodi u finale Lige prvaka, ali u nastavku ih čeka težak posao da to obrane, jer imaju igrača manje.

szólj hozzá: Barcelona Chelsea 2:1 Ramires

45' +1 - GOOOOLLLL za Chelsea. Lampard je dao odličnu loptu za Ramiresa, koji je lijepim lobom s ruba šesnaesterca vratio momčad sa Stamford Bridgea u igru unatoč igraču manje.

szólj hozzá: Barcelona Chelsea 2:0 Iniesta

42' - GOOOOLLLLL za Barcelonu. Messi je dao loptu u prostor za Iniestu, koji se našao oči u oči protiv s Čechom, te rutinirano pogodio ispod njega vodstvo 2:0 Katalonaca.

szólj hozzá: Terry red card vs Barcelona

37' - Crveni karton za Terryja. Zbog udaranja Alexisa Sancheza isključen je branič Chelseaja. Međutim, nijedna kamera još nije pokazala koliko je zapravo snažan taj udarac bio.

szólj hozzá: Barcelona Chelsea 1:0 Busquets

35' - GOOOOLLLL za Barcu. Nakon ubacivanja Cuence s lijeve strane, lopta je prošla sve i došla do nečuvanog Busquets na drugoj vratnici koji je pogodio u praznu mrežu za vodstvo Barcelone 1:0.

32' - Mikel prvi igrač sa žutim kartonom. Da bi spriječio jednu polukontru Barce, veznjak Chelseaja je srušio Sancheza na centru igrališta i prvi ušao u sučevu knjižicu.

31' - Iniesta zaprijetio sa 20 metara. Pucao je veznjak Barcelone izvan vanjskog prostora, ali otišlo je to pored gola.

26' - Pique ne može nastaviti. Branič Barce ipak ne može nastaviti. Umjesto njega u igri je Daniel Alves.

25' - Drogba zaprijetio Barci. Napadač gostiju probio se ispred Piquea iskosa s lijeve strane, ali njegov udarac otišao je u vanjski dio mreže.

19' - Velika prilika za Barcu. Fabregas je lijepo proigrao Messija, koji je izašao oči u oči s Čechom, ali vratar gostiju je uspio obraniti. Odbijenu loptu Inieste nije dobro zahvatio i pogodio je obrambenog igrača Chelseaja.

16' - Žestok sudar Drogbe, Valdesa i Piquea. U kaznenom prostoru njih trojica išli su na loptu, a Valdes je kukom pogodio Piquea, koji je ostao ležati na travnjaku i to činilo se u nesvijesti. Uslijedio je duži prekid, ali je Barcin branič nastavio utakmicu.

13' - Veliki udarac za Chelsea. Cahill je zbog ozljede morao napustiti teren. Kako Di Matteo nema stopersku zamjenu ušao je Bosingwa, a Ivanović je pomaknut uz Terryja.

11' - Barça je pritisnula goste. Chelsea se brani sa 11 igrača iza lopte. Najistaknutiji igrač gostiju je na 20 metara od gola.

7' - Prvi problemi za Chelsea. Cahill je u jednom startu očito istegnuo mišić i upitno je hoće li moći nastaviti. Bosingwa se već podigao s klupe i počeo se zagrijavati.

3' - Messi je imao prvu priliku. Argentinac je ostao sam na desnoj strani i sjurio se prema golu, ali je udarac sa 6-7 metara prohujao pokraj lijeve vratnice.

1' - Počela je utakmica na Nou Campu. Prvi su s centra krenuli nogometaši Chelseaja koji ovu utakmicu igraju u bijelim dresovima.

Pep Guardiola napravio je veliko iznenađenje u početnom sastavu, pa će tako svoju priliku s klupe čekati dosad neizostavni Daniel Alves. će tako od prve minute igrati u formaciji 3-4-3, a u zadnjem redu bit će Puyol, Pique i Mascherano.

U Chelseaju su dugo iščekivali hoće li strijelac jedinog pogotka u prvoj utakmici, Didier Drogba, biti spreman za uzvrat. Odluka je pala i Bjelokošćanin će se na terenu Nou Campa naći od prve minute.

Zanimljivo u posljednja četiri gostovanja u Barceloni Chelsea je izgubio samo jedanput, i to u sezoni 2004./05. Međutim, bilo je 2:1 za Barça, a ovog puta taj rezultat Londončane vodi u finale u München. Ostala tri puta završilo je bez pobjednika (1:1 u sezoni 2005./06., 2:2 godinu kasnije te 0:0 u sezoni 2008./09.).

Trener Barcelone Josep Guardiola dobro je analizirao prvu utakmicu polufinala Lige prvaka protiv Chelseaja na Stamford Bridgeu i misli da je pronašao dobitnu kombinaciju za uzvrat.

"Utakmica će biti poput one protiv Real Madrida. Važno je da imamo strpljenja i uopće ne sumnjam da ćemo igrati veliko finale u Münchenu", rekao je Guardiola na konferenciji za novinare večer uoči utakmice.

"Moji su igrači izvlačili i teže situacije u prošlosti. Uvijek sam bio suočen s izazovima u koje ulazim s velikim optimizmom jer imam vjeru u ovu momčad. Sutrašnja utakmica nije iznimka", veli trener Katalonaca koji se ne želi više vraćati na temu poraza od Reala u El Clasicu.

"Ovo je polufinale Lige prvaka. Nije bitno da li smo igrali dan ranije, tri dana ranije... Sve što tražim jest da momci budu spremni izboriti finale."

Što se Chelseaja tiče, Guardiola očekuje sličan pristup utakmici kao i prošloga tjedna.

"Svjesni smo njihove snage. Već godinama igraju na način na koji igraju. Moramo pronaći način da dođemo u priliku postići pogodak te ju što prije iskoristiti. Moramo paziti da nam se ne dogodi kao u prvoj utakmici, da kada izgubimo loptu, Chelsea jurne u kontru."

No ipak, najburniji dio novinske konferencije bio je kada je jednog novinara, iako je Guardiola rekao da ne želi o tome razgovarati, zanimalo zašto su El Clasico započeli Cristian Tello i Thiago Alcantara dok su Pique, Fabregas, Pedro i Sanchez grijali klupu. Guardiola je nakon toga izgubio živce.

"Ako imate potrebu nekoga napadati, napadajte mene! Ne Thiaga, ne Tella. To su djeca, napadajte mene! Proanalizirajte malo igru Tella. Igrao je dobro, i ne serete po njemu. Stvorili smo puno prilika za gol", rasrdio se trener Katalonaca.