U pretposljednjoj nedjeljnoj utakmici 13. kola prve španjolske nogometne lige Atletico Madrid je na svom travnjaku deklasirao Sevillu sa 4:0.

25.11.2012.
21:25

Sve je nizbrdo za goste iz Seville krenulo u 20. minuti kada je Federico Fazio u svom šesnaestercu rukama povukao Kokea, čime je skrivio najstrožu kaznu, a sebi priskrbio izravni crveni karton. Radamel Falcao bio je siguran izvođač jedanaesterca, te je postigao svoj 11. pogodak ove sezone i 50. u dresu Atletico Madrida! Bio je ovo ujedno i prvi pogodak sjajnog Kolumbijca nakon 28. listopada.

Za 2:0 'zaslužan' je bosansko-hercegovački reprezentativac Emir Spahić, koji je u pokušaju da blokira ubacivanje lopte, skrenuo istu u vlastitu mrežu.

Do kraja poluvremena još je Koke sjajno reagirao na ubacivanje Diega Coste i povisio na 3:0. Costa je ubacio s desne strane na drugi rub peterca, gdje Koke iz prve zakucava loptu u mrežu.

Rezultat se u nastavku nije mijenjao sve do posljednje minute utakmice, točnije druge minute sudačke nadokande, kada je Miranda iz neposredne blizine postavio konačnih 4:0.

Recimo i da je Sevilla od 80. minute igrala s dva igrača manje, a od 83. i s tri nakon što je drugi žuti karton zbog neopreznog prekršaja zaradio Rakitić. Prvi karton naš je reprezentativac zaradio svega šest minuta ranije zbog nesportskog ponašanja.

Espanyol - Getafe 0-2 (Pedro Leon 17, Mane 90+1) Athletic Bilbao - Deportivo 1-1 (De Marcos 24 / Aguilar 52) Atletico Madrid - Sevilla 4-0 (Falcao 22-11m, Spahić 40-ag, Koke 44, Miranda 90+2) Rayo Vallecano - Mallorca 2-0 (Leo Baptistao 87, Delibašić 90) Valladolid - Granada 1-0 (Goncalvesa 63) Malaga - Valencia 4-0 (Portillo 8, Saviola 75, Santa Cruz 81, Isco 90+2) Betis - Real Madrid 1-0 (Benat 17)

Redoslijed: 1. Barcelona 34, 2. Atletico Madrid 34 (+1), 3. Real Madrid 26 (+1), 4. Malaga 22 (+1), 5. Betis 22 (+1)...