VISOKE TENZIJE / Atletico pobijedio u ludoj utakmici sa čak tri crvena kartona, Budimir bio vrlo blizu pogotka

Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio Osasunu sa 2-0 ostvarivši jedanaestu uzastopnu pobjedu

28.9.2023.
23:41

U posljednjem susretu sedmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio Osasunu sa 2-0 ostvarivši jedanaestu uzastopnu pobjedu u međusobnim susretima.

VELIKA POBJEDA /

Genoa prvi put nakon devet godina slavila protiv velikana koji tone sve dublje, ozlijedio se bivši Vatreni

Atletico je poveo u 20. minuti golom Antoinea Griezmanna. Osasuna je umalo izjednačila u 37. minuti, kada je pucao Johan Mojica, ali je pogodio stativu.

Domaćin je blizu izjednačenja i u 66. minuti, kada je nakon ubačaja iz kornera glavom pokušao Ante Budimir, ali je lopta prozujala kraj desne stative. Osasuna je u 77. minuti uspjela zatresti suparničku mrežu, nakon korena je glavom pogodio David Garcia, međutim, sudac Juan Martinez je dosudio prekršaj u napadu.

To je toliko razljutilo domaćeg stratega Jagoba Arrasatea da je zbog silnih prigovora dobio crveni karton.

Gosti su sve dvoje oko pitanja pobjednika razriješili u 81. minuti brzom kontrom koju je u pogodak pretvorio Rodrigo Riquelme nakon lijepe asistencije Samuela Lina.

U samoj završnici sudac je pokazao još dva crvena kartona. Kod domaćina je zbog udaranja Alvara Morate isključen Chimy Avila, dok je Morata u nastaloj gužvi dobio drugi žuti čime je utakmica i za njega ranije završila.

Hrvatski nogometaš Ante Budimir za Osasunu je igrao do 78. minute, a Ivo Grbić nije nastupio za Atletico.

Preostala dva današnja susreta završila su 1-1. Remizirali su Granada i Real Betis, te Celta i Alaves.

Atletico Madrid je sada peti sa 13 bodova i susretom manje. U vodstvu je Girona sa 19 bodova, Real Madrid ima 18, a Barcelona 17 bodova.