ATLETCO BEZ VRSALJKA DO VAŽNIH BODOVA: / Simeoneva momčad zahvaljujući autogolu stigla na treće mjesto

Atletico se s 55 osvojenih bodova nalazi na trećem mjestu ljestvice

23.6.2020.
21:55

Nogometaši madridskog Atletica ostvarili su 15. prvenstvenu pobjedu u španjolskoj Primeri, nakon što su na gostovanju kod Levantea slavili s minimalnih 1-0 (1-0), dok su Valladolid i Getafe odigrali 1-1 (1-1).

Atletico je do pobjede došao zahvaljujući autogolu Brune Gonzaleza, koji je nespretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu u 15. minuti. Prilika je bilo na jednoj i na drugoj strani za pogotke, ali su mreže ostale mirovati do kraja dvoboja.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije bio u momčadi Atletica.

Napeta borba za naslov

U Valladolidu je Getafe došao do vodstva u 41. minuti, a strijelac je bio Jaime Mata. U sučevom dodatku prvog poluvremena domaći su izjednačili iz kaznenog udarca, a precizan je bio Turčin Enes Unal.

Atletico je sa 55 bodova došao na treće mjesto. Vodeći dvojac Barcelona i Real Madrid ima po 65 bodova. Getafe je peti sa 49 bodova, Levante je na 11. poziciji sa 38 bodova, a Valladolid je 14. sa 34 boda.

U utorak će utakmicu 31. kola odigrati još Barcelona i Athletic Bilbao na Camp Nou.