Europska liga / Atalanta i Porto do pobjede, Gvardiol skrivio penal protiv Sociedada

Joško Gvardiol je igrao cijelu utakmicu za RB Leipzig, a skrivio je jedanaesterac iz kojeg je Sociedad došao do prednosti u drugom dijelu

17.2.2022.
23:14
profimedia.hr

Nogometaši Atalante i Porta ubilježili su minimalne pobjede u prvim utakmkicama playoff runde Europske lige, dok su Leipzig i Real Sociedad odigrali 2-2.

Baski su dvaput vodili u Njemačkoj, ali nisu uspjeli doći do pobjede. Francuz Le Normand postigao je prvi gol za Real u osmoj minuti, a 30. je izjednačio najbolji strijelac Leipziga također Francuz Christopher Nkunku na asistenciju Angelina.

Europska liga /

Sevilla na krilima Ivana Rakitića u uraganske tri minute ugasila sve nade hrabrom Dinamu

Minimalna pobjeda Atalante

U 64. minuti Oyarzabal iz penala opet dovodi Baske u prednost, nakon što je Gvardiol igrao rukom u šesnaestercu, da bi u 82. minuti također iz penala Šveđanin Forsberg postavio konačan rezultat. Joško Gvardiol je igrao cijelu utakmicu za RB Leipzig.

Atalanta je u Bergamu s 2-1 preokretom svladala pirejski Olimpiakos. Grci su poveli pogotkom Brazilca Soaresa u 16. minuti i tu prednost su čuvali sve do sredine drugog dijela kada je Albanac Berat Djimsiti u samo dvije minute zabio dva gola.  Mario Pašalić je odigrao cijelu utakmicu za talijansku momčad.

Porto preokretom do pobjede

Porto je također preokretom kod kuće svladala rimski Lazio s 2-1. Talijani su poveli preko Zaccagnija (23), da bi pobjedu Portu donio Španjolac Toni Martinez  s dva gola. U 83. minuti je za talijansku momčad ušao Toma Bašić.

Atalanta - Olympiakos 2-1 (Djimsiti 61, 63//Soares 16)

Porto - Lazio 2-1 (Martinez 37, 49//Zacagni 23)

RB Leipzig - Real Sociedad 2-2 (Nkunku 30, Forsberg 82pen//Le Normand 8, Oyarzabal 63)

Sevilla - Dinamo 3-1 (Rakitić 13pen, Ocampos 44, Martial 45+1//Oršić 41)