ARSENAL SE IZVUKAO PROTIV NAJTEŽEG SUPARNIKA: / Giroud i Özil potopili Bayern!

Momčad Arsenala nakon poraza protiv Dinama i Olympiacosa, tražila je i pronašla iskupljenje protiv najjače momčadi u skupini, Bayerna.

20.10.2015.
20:51
AFP, BEN STANSALL

Put na utakmicu nije započeo najsretnije za Bavarce koji su na putu do Emiratesa doživjeli lakšu prometnu nezgodu u klupskom autobusu.

GUŽVA U LONDONU: /

Bayernov autobus razbijen u sudaru!

Navijači Bayerna održali su riječ, u prvih pet minuta protestirali su na Arsenalovom stadionu zbog skupih ulaznica, koje koštaju oko 80 eura. "64 funte za utakmicu, ali nogomet bez navijača ne vrijedi ni pennyja". Nakon pet minuta, kako su i najavili, počeli su navijati za Bayern.

Sjajnu individualnu akciju napravio je Douglas Costa, driblingom je poslao Bellerina "po ćevape".

A njemački vratar Manuel Neuer je pokazao prošlogodišnju formu, fenemenalno je obranio Walcottov udarac glavom.

Bavarci su najbolju šansu imali preko Lewadowskog, ali se istaknuo Arsenalov vratar Petr Čech, kojega je Arsene Wenger uveo umjesto Davida Ospine koji je kiksao u prošlom kolu protiv Olympiacosa, kad je Arsenal poražen na svom terenu.

Na drugoj strani poveo je Arsenal, u 77. minuti strijelac je bio često osporavani Francuz Olivier Giroud. Neuer je ovaj put pogriješio na istrčavanju, a francuski napadač, dojma smo, malo se pomogao i rukom.

U 4. minuti sudačke nadoknade, Arsenal je zabio i drugi gol, strijelac je bio Mesut Özil. A Bavarci su imali 70 posto posjeda lopte... Bio je ovo prvi poraz Bayerna nakon 12 pobjeda, Arsenal se vratio u posljednjem trenutku.

Porto uvjerljiv protiv Maccabija

U skupini G Dynamo Kijev i Chelsea su odigrali bez golova. Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Porto je do poluvremena vodio 2:0 protiv najslabije momčadi skupine, izraelskog Maccabija koji nakon dvije utakmice nema još ni jedan bod. Golove za domaćina su zabili Aboubakar (37.) i Brahimi (41.) na dodavanje Aboubakara.

Luda utakmica u Leverkusenu

U drugoj utakmici skupine E, u kojoj je Barcelona s dva gola , Bayer i Roma odigrali su 4:4.

Domaćin je s bijele točke poveo, strijelac je bio Chicharito. Jedanaesterac je skrivio Torosidis koji je u kaznenom prostoru igrao rukom. Već u 19. minuti momčad iz Levekusena je povela 2:0, ponovno je strijelac bio Chicharito. Njegov prvi pokušaj obranio je vratar Szczesny, ali lopta se odbila ponovno do Bayerovog napadača.

No, Roma je nakon pola sata igre uspjela smanjiti, strijelac je bio Daniele De Rossi. Isti igrač izjednačio nakon slobodnog udarca Miralema Pjanića u 38. minuti na 2:2. De Rossiju je to šesti pogotak u Ligi prvaka, čime se izjednačio s Francescom Tottijem i Mirkom Vučinićem.

Roma je od 0:2 došla do vodstva 3:2, Pjanić je pokazao da je u sjajnoj formi, bh. reprezentativac zabio je u 54. minuti iz slobodnjaka.

U 73. minuti Talijani su uspjeli povećati vodstvo na 4:2, u strijelce se upisao Falque. No, sve su to prokockali, na kraju osvojili samo bod. U 84. je zabio Kampl, dvije minute kasnije na 4:4 izjednačio je Mehmedi. Luda utakmica na BayAreni. Mogao je Bayer i slaviti, Chicharito je u sudačkoj nadoknadi izašao sam pred Rominog vratar, ali je promašio.

Valencia bolja od Genta

U skupini H, Valencia je u 15. minuti povela pogotkom Feghoulija koji se najbolje snašao nakon ubacivanja s desne strane.

Belgijci su izjednačili u 40. minuti. Renato Neto je ubacio u šesnaesterac, a loptu je dočekao Thomas Foket i zabio za 1:1 pod gredu. Šišmiši su poveli u 72. minuti, autogolom Mitrovića.

U St. Peterburgu, Zenit je poveo protiv Lyona već u 3. minuti, strijelac je bio Artem Dzyuba. Izjednačili su gosti u 49. preko svog najboljeg strijelca Lacazettea, a u 56. minuti Brazilac Hulk je zabio spektakularan pogodak silovitim udarcem s 25 metara. Na kraju je bilo 3:1, Rusi su trećom pobjedom praktički osigurali prolaz u osminu finala.

Rezultati 3. kola:

skupina E: BATE - Barcelona 0:2, Bayer Leverkusen - Roma 4:4; redoslijed: Barcelona 7, Bayer 4, BATE 3, Roma 3.

skupina F: Dinamo - Olympiacos 0:1, Arsenal - Bayern 2:0; redoslijed: Bayern 6, Olympiacos 6, Dinamo 3, Arsenal 3.

skupina G: Porto - Maccabi 2:0, Dinamo Kijev - Chelsea 0:0; redoslijed: Porto 7, Dinamo Kijev 5, Chelsea 4, Maccabi 0.

skupina H: Zenit - Lyon 3:1, Valencia - Gent 2:1. redoslijed: Zenit 9 Valencia 6, te Lyon 1 i Gent 1.