VAŽNA POBJEDA / Arsenal pregazio rivale u londonskom derbiju: Topnici pobjegli na plus osam u odnosu na Manchester City

Nogometaši Arsenala lako su osvojili domaća tri boda u 28. kolu engleske Premier lige, s uvjerljivih 4-1 svladali su Crystal Palace.

19.3.2023.
17:24
profimedia

Veliki korak prema novoj pobjedi Arsenal je napravio u prvom poluvremenu kada je stvorio prednost od dva pogotka. No, prije nego se počela tresti gostujuća mreža Crystal Palace je bio vrlo opasan pa se tako u uvodnom dijelu zatresao i domaći okvir vrata.

SRAMOTA U BUNDESLIGI /

Navijači Kölna kamermana pogodili bengalkom u glavu! Prevezli su ga u bolnicu s ozljedom oka

No, Arsenal je poveo u 28. minuti kada se Brazilac Martinelli lijepo oslobodio čuvara i iskosa pogodio u suprotno kut za 1-0. Lijepa je bila akcija i za drugi pogodak, a u 43. minuti Saka je povećao na 2-0.

Ako je i bilo neke dvojbe u svemu ona je definitivno nestala u 55. minuti kada je Švicarac Xhaka zabio i treći pogodak Arsenala čime je potvrđeno domaće slavlje. Do kraja susreta svaka je momčad postigla po jedan pogodak, Saka svoj drugi za domaćina, a Schlupp počasni za goste.

Prije utakmice smjena trenera

Uz utakmicu više od Manchester Cityja trenutačno Arsenal na vrhu ljestvice ima osam bodova više (69-61) od tog suparnika.

Prije ove utakmice došlo je do smjene trenera u Crystal Palaceu. Zbog loših rezultata morao je otići Patrick Vieira, a došao je Patrick McCarthy koji nije zaustavio negativan klupski niz. U posljednjih 12 ligaških utakmica Crystal Palace ima pet remija i čak sedam poraza.